در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522837 تاریخ : 1399/09/05-13:06:48
,10029,
تمهیدات جدید سازمان تامین اجتماعی برای جلوگیری از شیوع کرونا

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی خبر داد

تمهیدات جدید سازمان تامین اجتماعی برای جلوگیری از شیوع کرونا

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی از تمهیدات جدید این سازمان به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا خبر داد.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهرداد قریب اظهار داشت: با توجه به محدودیت های جدید اعمال شده از ابتدای آذر سال جاری توسط ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، تمهیدات و تسهیلات جدیدی به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و صیانت از سلامت بیمه شدگان و کارکنان شاغل در واحدهای اجرائی (بیمه ای و درمان) و کاهش تردد مراجعین از تاریخ یکم تا سی ام آذر جاری اتخاذ شد.

وی افزود: برگزاری جلسات هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات، کمیسیون های پزشکی (موضوع ماده 91 قانون تأمین اجتماعی) و شوراهای پزشکی در این دوره موقتاً تعلیق شد و متقاضیان حمایت از کارافتادگی به منظور جلوگیری از زایل شدن شرایط مقرر در مواد (75) و (80) قانون تأمین اجتماعی، می بایست نسبت به حفظ و ادامه بیمه پردازی خود اقدام کنند.
قریب گفت: معرفی متقاضیان انعقاد قرارداد ادامه بیمه با ماهیت غیر اجباری، رانندگان، کارگران ساختمانی و غیره نیز برای انجام معاینات پزشکی بدو بیمه پردازی پایان زمان فوق الذکر، ضروری نبوده و شعب سازمان موظفند در صورت احراز شرایط مقرر ضمن اخذ تعهد کتبی از بیمه شده، نسبت به انعقاد قرارداد اقدام کنند.
معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: معرفی بیمه شدگان به مراجع پزشکی (پزشک معتمد، شورا و کمیسیون پزشکی) به منظور بررسی استراحت پزشکی در دوره مذکور موقتاً تعلیق می شود.
وی ادامه داد: چنانچه تایید استحقاق درمان آنان مستلزم پرداخت غرامت دستمزد باشد، در این حالت صدور سند علی الحساب و پرداخت تا 80درصد غرامت ایام بیماری بر مبنای حداقل دستمزد با رعایت سایر شرایط قانونی بلامانع است.
قریب گفت: انجام کلیه بازرسی ها اعم از کارگاهی و موارد مرتبط با بیمه شدگان (بیمه بیکاری، احراز اشتغال قالیبافان، کارگران ساختمانی و غیره) در دوره تعیین شده موضوعیت نخواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: جلسات کمیته های احتساب سوابق نیز صرفا در رابطه با بیمه شدگانی تشکیل می شود که تبعات بررسی پرونده هایشان حائز اهمیت بوده و منجر به صدور احکام تعهدات قانونی بلند مدت می شوند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 185
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران