جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518270 تاریخ : 1399/06/03-10:03:01
,17,
تمرکز بازرسی های بازار بر 8 کالای اولویت دار/ماسک، مرغ و تایر در الویت

به منظور حفظ آرامش بازار؛

تمرکز بازرسی های بازار بر 8 کالای اولویت دار/ماسک، مرغ و تایر در الویت

تمرکز بازرسی ها در هفته منتهی به 5 شهریور، بر اقلامی از جمله ماسک، مرغ زنده و گوشت مرغ، تایر سبک و سنگین، محصولات فولادی، سیمان و گچ است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از بنا بر اعلام سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، به منظور حفظ آرامش بازار و جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی برخی افراد سودجو، در هفته منتهی به 5 شهریور، تمرکز بازرسی ها بر اقلامی از جمله ماسک، مرغ زنده و گوشت مرغ، تایر سبک و سنگین، محصولات فولادی، سیمان و گچ است.

در هفته جاری، انواع ماسک و مواد ضدعفونی کننده، مرغ زنده و گوشت مرغ، تایر سبک و سنگین، محصولات فولادی شامل تیرآهن، میلگرد و ورق و سیمان خاکستری و سفید و همچنین گچ در اولویت نظارت و بازرسی قرار گرفته اند.

این گزارش حاکی است؛ مطابق دستور العمل ابلاغ شده این سازمان، سازمان های صنعت، معدن و تجارت و بازرسان اصناف موظف شدند، ضمن برنامه ریزی مناسب و انجام بازرسی های موردی و مستمر برنامه ریزی شده و جامع، ااقدامات نظارتی و بازرسی خود را بر کالاهای فوق به ویژه انبارها و مراکز نگهداری کالا متمرکز کنند.

بهره گیری از ظرفیت سایر دستگاه ها و نهادها در قالب انجام گشت های مشترک بازرسی با همکاری تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف، بمنظور کنترل و رصد بازار با اولویت این اقلام و همچنین برخورد مؤثر با تخلفات احرازی نظیر گرانفروشی، امتناع از عرضه، احتکار، اختفاء، اعلام نکردن موجودی و رعایت قیمت مصوب از دیگر اقدامات نظارتی در این زمینه است که در بازرسی از واحدهای صنفی و غیرصنفی مورد تأکید قرار گرفته است.

مردم می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی، مراتب را از طریق تلفن 124 به سامانه دریافت و رسیدگی به شکایات مردمی سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها در سرتاسر کشور اعلام و مطمئن باشند با متخلفان برخورد قاطع و قانونی انجام خواهد شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 226
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران