صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519142 تاریخ : 1399/06/18-14:19:24
,17,
تمدید قانون تسهیل بدهی تولیدکنندگان به بانک ها

همتی خبر داد:

تمدید قانون تسهیل بدهی تولیدکنندگان به بانک ها

رئیس کل بانک مرکزی گفت: قرار است نامه مشترکی با امضای بنده و رئیس کمیسیون اقتصادی برای تمدید قانون تسهیل پرداخت بدهی تولیدکنندگان به بانک ها تا پایان امسال، به رئیس مجمع تشخیص ارسال شود.

به گزارش بانک و صنعت، عبدالناصر همتی در حاشیه جلسه امروز کمیسیون اقتصادی مجلس در جمع خبرنگاران گفت: سال گذشته قانون تسهیل پرداخت بدهی های بدهکاران تولیدی به بانک ها ابلاغ شد، ولی از زمانی که مجمع تشخیص مصلحت نظام این مصوبه را به بانک مرکزی ابلاغ کرد و ما توانستیم آن را به بانک ها ابلاغ کنیم، مدت زمانی طی شد که با شیوع ویروس کرونا گره خورد.

وی افزود: بانک ها نتوانستند در این مدت کاری انجام دهند، لذا این قانون تا پایان شهریور امسال تمدید شد.

همتی تأکید کرد: تاکنون 11 هزار درخواست از سوی تولیدکنندگان بدهکار شبکه بانکی دریافت شده که 2 هزار مورد آن رد و 9 هزار درخواست تأیید شده است.

رئیس کل بانک مرکزی مبلغ بدهی 9 هزار پرونده بدهکاران تولیدکننده را 4 هزار و 500 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: در جلسه امروز با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس قرار شد نامه مشترکی با امضای رئیس کل بانک مرکزی و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شود که قانون مذکور تا پایان امسال تمدید شود.

به گفته همتی، تمام تلاش بانک مرکزی و دولت این است که بهره مرکب از مردم دریافت نشود.

در ادامه، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نیز اظهارداشت: امروز یکی از جلسات نظارتی این کمیسیون به دلیل اهمیت اجرای قانون تسهیل بدهی تولیدکنندگان بدهکار به شبکه بانکی با حضور رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد.

وی ادامه داد: قانون مذکور سال گذشته به دلیل اختلاف مجلس و شورای نگهبان به مجمع تشخیص رفت و مجمع نظر مجلس را تأیید کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: بررسی ها نشان می دهد قانون تسهیل بدهی تولیدکنندگان به شبکه بانکی به خوبی اجرا نشده، لذا در جلسه امروز قرار شد تا این قانون با همکاری مجمع تشخیص مصلحت نظام تا پایان امسال تمدید شود. در جلسه امروز نماینده اتاق بازرگانی به عنوان نماینده بخش خصوصی حضور داشت و با درخواست مذکور موافقت کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 177
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران