در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518998 تاریخ : 1399/06/16-12:54:05
,15,
تمدید اینترنت رایگان 600 هزار معلم

تمدید اینترنت رایگان 600 هزار معلم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ارایه اینترنت رایگان گفت: اینترنت رایگان 600 هزار معلم را تمدید می کنیم تا در آموزش مجازی هزینه ای را پرداخت نکنند.

به گزارش بانک و صنعت، محمدجواد آذری جهرمی امروز با حضور مجازی در برنامه «یک روز تازه» درباره ارایه اینترنت رایگان به دانش آموزان اظهار کرد: کارهای اینترنت رایگان برای ارایه آموزش مجازی به دانش آموزان از روز گذشته 15 شهریور آغاز شده است و دیشب نیز شرکت ایرانسل اطلاعیه‎ ای درباره نحوه عملکردش را منتشر کرد و برنامه هایش برای اجرای بسته های آموزشی به اطلاع مشترکان رساند.

وی ادامه داد: اینترنت رایگان شامل مجموعه سایت هایی که از سوی وزارت آموزش وپرورش تعیین شده و یک بسته ماهانه برای دانش آموزان است. نام این بسته را «شاد» می گذاریم اما فقط مشمول استفاده از «شاد» نیست. طی سه روز آینده جزییات ارایه این بسته رایگان و نحوه نام نویسی را اعلام می کنیم.

آذری جهرمی دربار ارایه بسته های اینترنتی رایگان به معلمان نیز توضیح داد: یک معلم در یک کلاس معمولا 30 تا 40 دانش آموز دارد که مصرف اینترنت برای وی بالا می رود؛ بنابراین از فروردین ماه بسته اینترنتی 20 گیگی سه ماهه به آنها ارایه کردیم.

وی تصریح کرد: برای اینترنت معلمان دو اقدام اساسی انجام شد، همه مدارس در سراسر کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند و بنابراین استفاده از اینترنت در این شبکه رایگان است، روز گذشته مصرف اینترنت 5 گیگابیت بود به نسبت آنچه برای آنها در نظر گرفته ایم ناچیز بود اما برای روز اول شروع خوبی بود. بسته اینترنتی که فروردین ماه به 600 هزار نفر از معلمان ارایه کردیم را تمدید می کنیم که تا آنها هزینه ای برای آموزش مجازی پرداخت نکنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی اقدامات توسعه ای مربوط قبل است، تصریح کرد: اگر منظور دولت آقای احمدی نژاد باشد که مردم می توانند آن را مقایسه کنند اما اگر منظور زمان آقای واعظی باشد، ایشان خدمات خیلی درخشانی برای ارتباطات انجام دادند و مسیری که دولت یازدهم و دوازدهم داشتند از هم مجزا نبوده است. من این برنامه را ندیدم اما اگر به مطلبی اشاره کردند منظور این بوده که این دو حوزه ادامه دهنده یکدیگر هستند وگرنه اسناد قرارداد و خریدهای ما روشن است کارهایی که در دولت یازدهم انجام شد و بنده در آن زمان معاون وزیر بودم و بسیاری از اقدامات در شرکت ارتباطات زیرساخت با مسئولیت بنده بود.

وی درباره اقدامات صورت گرفته در دولت دوازدهم نیز خاطرنشان کرد: امروز ظهر مرکز داده و هفته آینده مرکز امنیت افتتاح می شود. توسعه دومرحله شبکه ملی اطلاعات، توسعه BTS و راه اندازی 5G در این دولت صورت گرفته است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 215
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران