جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520693 تاریخ : 1399/07/13-12:56:42
,15,10028,
تلاش شهرداری تهران برای ایجاد فضای توسعه نوآوری های شهری

فرجود در هشتمین ماراتن برنامه نویسی تلفن همراه کشور تصریح کرد:

تلاش شهرداری تهران برای ایجاد فضای توسعه نوآوری های شهری

هشتمین ماراتن برنامه نویسی تلفن همراه کشور روز شنبه، دوازدهم مهرماه سال جاری در مرکز نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با حضور 200 شرکت کننده آغاز به کار کرد و تا روز چهاردهم مهر ادامه خواهد داشت.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، در مراسم آغازین این رقابت که در قالب 75 تیم 2 تا 4 نفره از سراسر کشور در حال برگزاری است، دکترمحمد فرجود، مدیر عامل سازمان فاوا، مهندس مهدی صفاری نیا، رئیس پارک فناوری پردیس، اساتید دانشگاه، پژوهشگران، دانشجویان و علاقمندان به حوزه فناوری حضور داشتند.
فرجود در این نشست ضمن تاکید بر حمایت از زیست بوم نوآوری کشور به ویژه شرکت های نوآور ودانش بنیان که در زمینه شهر هوشمند، دارای ایده های کاربردی هستند، نقش تلفن همراه را در پررنگ تر کردن نقش شهروندان هوشمند، با اهمیت توصیف کرد و افزود: ما در شهرداری تهران به دنبال ایجاد فضایی هستیم که در آن مجموعه هایی که درگیر توسعه فناوری بوده و یا نوآوری هایی در حوزه های مختلف شهر هوشمند دارند، به راحتی به فعالیت پرداخته و بتوانند خدمات خود را با هدف ایجاد یک شهر نوآور و هوشمند عرضه کنند.
او در ادامه، همکاری با زیست بوم نوآوری شهری مثل پارک های فناوری و شتاب دهنده ها را یکی از اقدامات اخیر شهرداری تهران در جهت تقویت این اکوسیستم عنوان کرد و گفت: هدف ما این است که این مراکز را در فرایند مشترکی با شهرداری تهران همراه کنیم. به این شکل که ما چالش ها و مسائل مهم شهر را بیان کرده و این مراکز برای حل آنها راهکارهایی ارائه کنند.
دبیر شورای راهبردی تهران هوشمند در پایان ضمن تاکید بر برنامه نویسی موبایل به عنوان یکی از بااهمیت ترین دستاوردهای آینده، اظهار امیدواری کرد همکاری شهرداری تهران و زیست بوم نوآوری شهری که تا کنون در قالب های متفاوتی همچون راه اندازی مراکز فناوری و نوآوری شهر هوشمند در مناطق مختلف پایتخت ادامه داشته، در ابعاد گوناگون دیگری نیز توسعه یابد و منجر به افزایش کیفیت زندگی شهروندان شود.
هدف اصلی از برگزاری هشتمین ماراتن برنامه نویسی تلفن همراه کشور، شناسایی تیم های برنامه نویسی برجسته کشور و شناسایی ایده های بکر و خلاقانه و ورود این تیم ها به بازار کار عنوان شده است. از دیگر اهداف بنیادی این مسابقه می توان به ایجاد فرصت لذت بردن از آموزش و تجاری سازی و خلاقیت، آموزش رفتارهای صحیح اجتماعی- اقتصادی در حوزه کسب وکارهای نو، لذت حل مساله به شیوه های گوناگون در فرآیندی خلاقانه، پرورش ایده های خلاقانه در حوزه برنامه نویسی موبایل و... اشاره کرد.
گفتنی است هشتمین ماراتن برنامه نویسی تلفن همراه کشور تا روز دوشنبه ادامه دارد و در پایان از بین 10 تیم برتر، سه تیم به عنوان برنده نهایی این مسابقه معرفی می شوند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 114
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران