صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520126 تاریخ : 1399/07/05-10:28:45
,11,
تلاش برای از سرگیری سفرهای خارجی و افزودن مقاصد جدید

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد

تلاش برای از سرگیری سفرهای خارجی و افزودن مقاصد جدید

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه همچنان سفرهای دریایی خارجی به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف است، گفت: در تلاشیم تا نتنها سفرهای دریایی خارجی که پیش از این انجام می شد را از سر بگیریم، بلکه در صددیم مقاصد جدیدی را با کشورهای مختلف برنامه ریزی کرده و از افزایش مقاصد خارجی برای انجام سفرهای دریایی استقبال می کنیم.

به گزارش بانک و صنعت، در پی شیوع ویروس کرونا بسیاری از مرزهای زمینی، هوایی و دریایی برایانجام سفرهای مردم بسته شد و اخیرا مذاکرات دو چند جانبه ای بین کشورها برای از سرگیری این سفرها انجام شده است. در حوزه دریایی نیز ایران سفرهای داخلی و خارجی بسیاری انجام می داد که در ماه های گذشته و به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شد و همچنان تکلیف آن مشخص نیست.

سعید راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی درباره آخرین وضعیت سفرهای دریایی خارجی اظهار کرد: سه مسیر خارجی برای انجام سفرهای دریایی در سال گذشته داشتیم که در مسیرهای بندر باهنر-شارجه، بندر لنگه-دوبی و بندر خرمشهر-کویت بود اما با شیوع ویروس کرونا این سفرهای دریایی متوقف شد.

وی با بیان اینکه تا کنون زمینه ای برای از سرگیری سفرهای دریایی فراهم نشده است، افزود: در زمینه اضافه کردن بنادر قطر با توجه به روابط مناسبی که با این کشور داریم، آمادگی لازم وجود دارد تا پس از رفع مشکلاتی که برای همه کشورها ناشی از شیوع ویروس کرونا به وجود آمده است، سفر به قطر را نیز راه اندازی کنیم.

راستاد با اشاره به قطر، عمان، پاکستان و... به عنوان کشورهای جدیدی که می توانند به مقاصد سفرهای دریایی جدید اضافه شود و پیش از شیوع کرونا نیز با آن ها مذاکراتی داشته ایم، ادامه داد: اگر متقاضی برای سرمایه گذاری در افزایش مقاصد و کشتی های مسافری در مسیرهای خارجی و داخلی باشد، استقبال کرده و حمایت لازم را انجام خواهیم داد که می توان به تصویب و اعطای تسهیلات لازم برای سرمایه گذاران اشاره کرد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: مسلما در حال حاضر نیز در تلاشیم تا مذاکرات مناسبی با کشورهای مختلف به ویژه کشورهایی که پیش از این به آن ها سفر دریایی انجام می دادیم، داشته باشیم تا سفرهای دریایی را در صورت امکان از سر بگیریم. همچنین برای اضافه کردن کشورهای جدید به مقاصد خارجی سفرهای دریایی نیز اعلام آمادگی کرده و حمایت لازم را انجام خواهیم داد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 196
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران