صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522010 تاریخ : 1399/08/07-11:18:51
,8,
تقویت سمت تقاضا در بورس با مصوبات جدید بورس

تقویت سمت تقاضا در بورس با مصوبات جدید بورس

کارشناس بازار سرمایه گفت: با ظرفیت ایجاد شده ناشی از دو مصوبه جدید سازمان بورس، سمت تقاضا در بازار تقویت خواهد شد و امیدواریم اثرات مثبت این مصوبات از امروز نمایان شود.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از

بازارسرمایه، آقای محمودرضا خواجه نصیری با بیان این مطلب افزود: از امروز افزایش سقف خرید سهام صندوق های با درآمد ثابت با ارزش بیش از سیصد هزار میلیارد تومان به میزان 5 درصد و نیز افزایش ظرفیت خرید از طرف نهاد های مالی تا 15 هزار میلیارد تومان فراهم و اجرایی می شود.

وی اضافه کرد: افزایش ضریب اعتبار مشتریان به 30 درصد نیز علاوه بر افزایش ظرفیت سرمایه گذاری جدید اشخاص، موجب خروج بخش زیادی از سرمایه گذاران از وضعیت call margin می شود و فشار فروش در بازار را کاهش می دهد.

خواجه نصیری گفت: این ظرفیت ها می تواند با همراهی صندوق های سرمایه گذاری موجب افزایش تقاضا و کاهش عرضه در بازار شود. امید است همه صندوق های سرمایه گذاری از این ظرفیت برای حمایت از بازار استفاده کنند؛ چرا که بازار سرمایه پر رونق و قوی، رمز موفقیت نهاد های مالی است.

این کارشناس بازارسرمایه افزود: تجربه نشان داده است که نهاد های مالی و سرمایه گذارانی که از این ظرفیت در بازار سرمایه در مواقعی که بازار نیاز به حمایت داشته است استفاده کرده اند در درازمدت ضمن افزایش رونق و قدرت بازار برای سهامدان نهاد های مالی منافع مطلوبی ایجاد کرده اند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 191
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران