در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517087 تاریخ : 1399/05/11-17:58:52
,15,
تقویت امنیت شبکه های صنعتی در مقابل حملات سایبری با محصولات دانش بنیان

تقویت امنیت شبکه های صنعتی در مقابل حملات سایبری با محصولات دانش بنیان

گروهی از محققان یکی از شرکت های دانش بنیان به منظور ارتقای سیستم های صنایع و تقویت آنها در برابر حملات سایبری محصولاتی را در این زمینه ارائه کردند.

به گزارش بانک و صنعت، محمدابراهیم سمیع مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به حمله های گاه و بی گاه سایبری به صنایع حساس کشور، گفت: به منظور مقابله با این حملات در زمینه عرصه تولید محصولات فناوری اطلاعـات مـورد نــیاز برای ارتـقای امـنـیت شبکه های صنعتی و غیرصنعتی در کـشــور مطالعات گسترده ای را اجرایی کردیم و موفق به تولید محصولی شدیم که از شبکه های صنعتی در مقابل حملات سایبری محافظت می کند.

وی با بیان اینکه ارزیابی امنیتی و تست نفوذ، روشی است که صنایع را قادر می کند تا نقاط آسیب پذیر و نفوذپذیر موجود در نرم افزارها را شناسایی کنند، اظهار کرد: ارائه دوره های آموزشی مقدماتی و پیشرفته امنیت سامانه های کنترل صنعتی، ارائه مشاوره های امنیتی برای استانداردسازی و تعیین سیاست های امنیتی و ارزیابی امنیتی شبکه های صنعتی، غیرصنعتی و تحلیل تهدیدات امنیتی از جمله خدماتی است که در این شرکت ارائه می شود.

سمیع "محک زنی امنیتی و شناسایی آسیب پذیری صنایع"، "تست امنیتی نرم افزارهای کاربردی"، "پاسخگویی به رخداد امنیتی در مواقع بروز مشکل امنیتی"، "نصب و راه اندازی IDS و لاگر صنعتی روی سامانه های کنترل صنعتی" و "نصب و راه اندازی سیستم مدیریت مرکزی رخدادها در مجموعه های صنعتی" را از دیگر خدمات این شرکت دانش بنیان به صنایع ذکر کرد.

مجری طرح " IDS و لاگر صنعتی زیمنس" را نخستین محصول امنیتی بومی در حوزه شبکه های کنترل صنعتی دانست و خاطر نشان کرد: این محصول بومی با تحلیل پروتکل انحصاری شبکه صنعتی زیمنس (S7COMM) قادر به تشخیص محتوای پیام های رد و بدل شده بین کنترلرهای صنعتی و ایستگاه های کاری است.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان ادامه داد: با وجود اینکه تا کنون شرکت سازنده اطلاعات طراحی این پروتکل را منتشر نکرده است، گروه تحقیق و توسعه شرکت ما برای اولین بار توانسته با مهندسی معکوس این پروتکل، عملکرد سیستم های در ارتباط با محصولات زیمنس را با تحلیل ترافیک عبوری روی شبکه صنعتی به طور دقیق تشخیص دهند. بر اساس همین دانش و شناسایی آسیب پذیری های موجود در پروتکل، این IDS صنعتی برای شناسایی و جلوگیری از حملات سایبری طراحی و تولید شده است.

وی «لاگر و تحلیلگر Profibus» را محصول دیگر این شرکت نام برد و یادآور شد: این تجهیز با قرارگیری در انتهای یک خط پروفی- باس قادر است پیام هایی که روی این خط میان تجهیزات مختلف ردو بدل می شود را جمع آوری کرده و با تبدیل این پیامها به بسته های TCP/IP آنها را برای تحلیل به یک کامپیوتر ارسال کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 181
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران