در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520553 تاریخ : 1399/07/10-15:29:29
,2,
تقدیر از بانک توسعه تعاون به پاس حمایت از شرکت های دانش بنیان و فعالیت های نوآورانه

تقدیر از بانک توسعه تعاون به پاس حمایت از شرکت های دانش بنیان و فعالیت های نوآورانه

بانک توسعه تعاون به پاس حمایت از شرکت های دانش بنیان و فعالیت های نوآورانه از سوی رئیس دفتر رئیس جمهور موردتقدیر قرار گرفت.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور در گردهمایی تبیین نقش نظام بانکی در نظام تأمین مالی نوآوری کشور گفت: نقش و اهمیت شرکت های دانش بنیان در اقتصاد و خدمت رسانی به جامعه طی چند ماه اخیر که کشور درگیر همه گیری کووید 19 بوده بیش ازپیش آشکارشده است.

وی افزود: دولت همواره بر حمایت از این قبیل فعالیت ها تأکید داشته و آشکار شدن نقش نوآوری ها در قالب استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان، انگیزه بیشتری برای حمایت مالی از این مجموعه ها فراهم کرده است.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری نیز در این گردهمایی که به صورت مجازی و با حضور مدیران عامل بانک های کشور برگزارشده بود، گفت: در سال های گذشته با همکاری شرکت های دانش بنیان و حمایت های شبکه بانکی توانستیم، زمینه خدمت رسانی بیشتر و گسترده تری به جامعه فراهم آوریم. علاوه بر این نقش و تأثیر فعالیت های نوآورانه را هم در اقتصاد تثبیت کنیم.

بنابراین گزارش، بانک توسعه تعاون نیز در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان و فعالیت های نوآورانه، تفاهم نامه ای با صندوق نوآوری و شکوفایی منعقد کرده که در قالب آن تسهیلاتی با نرخ 8 درصد و بازپرداخت 36 ماهه به متقاضیانی که از طرف صندوق معرفی می شوند، پرداخت می کند.

بر اساس این تفاهم نامه تاکنون متقاضیان معرفی شده به بانک درخواست بالغ بر 759 میلیارد ریال تسهیلات و ضمانت نامه داشته اند. از این مقدار درخواست بالغ بر 192 میلیارد ریال در صف بررسی، بیش از 190 میلیارد ریال در مرحله انعقاد قرارداد و 327 میلیارد ریال نیز پرداخت شده است.

گفتنی است بر اساس هدف گذاری انجام شده بر اساس تفاهم نامه میان بانک توسعه تعاون و صندوق نوآوری، پرداخت 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات و صدور 5 هزار میلیارد ریال ضمانت نامه برای شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده است.

بنابراین گزارش، سید باقر فتاحی عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون به همراه محمد اسماعیل امیری رئیس اداره بازاریابی و ارتباط با مشتریان، سید مهدی حجی رئیس اداره کل اعتبارات و شهرام بخشا رئیس اداره کل روابط عمومی در این گردهمایی حضور داشتند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 207
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران