در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522854 تاریخ : 1399/09/06-11:39:16
,2,22,
تقدیر از اقدامات بانک توسعه تعاون در آذربایجان شرقی

استاندار آذربایجان شرقی در دیدار با رئیس هیئت مدیره بانک توسعه تعاون مطرح کرد:

تقدیر از اقدامات بانک توسعه تعاون در آذربایجان شرقی

تحقق 110 درصدی نسبت مصارف به منابع بی نظیر است

استاندار آذربایجان شرقی از اقدامات و تلاش های مدیران و کارکنان بانک توسعه تعاون در آذربایجان شرقی تقدیر کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی مدیریت شعب بانک توسعه تعاون آذربایجان شرقی؛ محمدرضا پورمحمدی ظهر امروز در دیدار با رئیس هیئت مدیره بانک توسعه تعاون افزود: نسبت مالی مصارف به منابع در استان از سوی بانک توسعه تعاون در قیاس با سایر بانک ها بی نظیر است. چراکه این رقم در سایر بانک های دولتی زیر 60 درصد و در بانک های خصوصی نیز تک رقمی است.
وی با اشاره به نام بانک توسعه تعاون اظهار داشت: همان طور که از برند این بانک نیز مشخص است؛ بانک توسعه تعاون تأمین کننده مالی توسعه است به همین دلیل باید در مسیر توسعه پیشگام باشد.
پورمحمدی محافظه کار شدن بانک ها را یک آسیب جدی در مسیر فعالیت های مالی خواند و افزود: به نظر می رسد برخی برخوردهای قضایی و ورود دستگاه های نظارتی بانک ها را در عمل به تعهداتشان محافظه کارتر کرده است که این امر صدمات فراوانی به حمایت از تولید و کارآفرینی می زند.
وی به فعالیت پنج هزار واحد تولیدی و صنعتی در استان اشاره کرد و افزود: میزان فعالیت و سرمایه گذاری بانک ها در استان زیبنده جایگاه و نام آذربایجان شرقی نیست چراکه این منطقه نه تنها شامل استان های شمال غرب کشور بلکه دریچه بازار 350 میلیون نفری اوراسیا است.
استاندار آذربایجان شرقی اضافه کرد: 35 درصد قطعات خودروی کشور در این استان تولید می شود؛ آذربایجان شرقی پایتخت تولید شیرینی و شکلات کشور است؛ وجود شهرک های صنعتی متعدد به ویژه شهرک سرمایه گذاری خارجی با 40 درصد سرمایه گذار خارجی از دیگر ظرفیت های استان است.
پورمحمدی ادامه داد: در کنار حمایت از اشتغال؛ ورود بانک ها در حوزه سرمایه گذاری در زیرساخت ها نیز بسیار ارزشمند و حائز اهمیت است زیرساخت های محوری ازجمله راه، راه آهن؛ صنایع پایه ازجمله فولاد نیز باید بیشتر موردتوجه قرار گیرد.
وی میزان نرخ بیکاری در آذربایجان شرقی را 9 درصد خواند و اذعان داشت: پایین بودن نرخ بیکاری نه به خاطر اینکه شرایط خوبی در استان ازلحاظ اشتغال وجود دارد بلکه بیشتر به خاطر روحیه سخت کوشی مردمان این منطقه است.
پورمحمدی همچنین به میزان صادرات غیرنفتی استان اشاره کرد و افزود: امسال میزان صادرات غیرنفتی آذربایجان شرقی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 42 درصد افزایش نشان می دهد.
وی ادامه داد: امسال باوجود شیوع کرونا میزان تعدیل نیروی کار در استان نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 185
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران