در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512523 تاریخ : 1399/02/21-10:37:16
,5,4,
تقاضای نفت از عرضه پیشی می گیرد

یک بانک آمریکایی پیش بینی کرد:

تقاضای نفت از عرضه پیشی می گیرد

بانک آمریکایی گلدمن ساکس پیش بینی کرد: مقدار تقاضای نفت تا پایان ماه مه امسال از عرضه فراتر رود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از اویل پرایس، جفری کوری، از مدیران گلدمن ساکس اعلام کرد که تقاضای نفت ممکن است به اندازه ای بهبود یابد که تا پایان این ماه، به بیش از مقدار کنونی عرضه برسد.

وی اظهار داشت: این موضوع به دلیل کاهش تولید همه تولیدکنندگان بزرگ نفت، به هیچ وجه جزئی نخواهد بود.

این مدیر گلدمن ساکس افزود: این در حالی است که حدود یک میلیارد و 200 میلیون بشکه نفت ذخیره سازی شده و باید برای بهبود قیمت نفت خام کاهش یابد، اما این مسئله زمانبر است.

کوری معتقد است، این اتفاق در سه مرحله رخ می دهد.

نخستین ذخیره سازی هایی که باید کاهش یابند، میلیون ها محموله ذخیره سازی های شناور است که گران ترین نوع ذخیره سازی به شمار می آید، بنابراین معقول است که معامله گران و تولیدکنندگان ابتدا با هدف صرفه جویی در هزینه های نفتکش، از شر آن خلاص شوند.

وی تصریح کرد که این اتفاق در سه ماه سوم سال رخ خواهد داد. مقدار نفتی که از ذخیره سازی شناور خارج می شود، حدود 450 میلیون بشکه خواهد بود و در سه ماه چهارم سال، نفت ذخیره شده در انبارهای ساحلی حدود 400 میلیون بشکه کاهش خواهد یافت.

این تحلیلگر ارشد گلدمن ساکس اعلام کرد که با این حال، افزایش دوباره قیمت ها به زودی رخ نمی دهد و چنین بازگشتی نامطلوب خواهد بود.

کوری معتقد است که افزایش قیمت نفت خام شاخص برنت به بیش از 30 دلار برای هر بشکه سبب افزایش تولید می شود، در حالی که رشد دوباره عرضه، بلافاصله به قیمت ها فشار خواهد آورد.

وی اظهار داشت: تقاضا عامل اصلی قیمت نفت است و احتمالاً تقاضا در طول سال همچنان ضعیف خواهد بود. تقاضا در اواسط ماه آوریل، به حدود 30 میلیون بشکه کمتر از سطح پیش از بحران کرونا سقوط کرد.

اکنون تقاضا حدود 19 میلیون بشکه در روز کمتر از سطح پیش از بحران است، با وجود اینکه تقاضا در حال بهبود است، میزان آن در ماه جاری، 17 میلیون بشکه در روز و در ماه های ژوئن و ژوئیه 12 میلیون بشکه در روز، کمتر از میزان تقاضا پیش از بحران کرونا خواهد بود.

تا ماه اوت، با حدود 5 تا 6 میلیون بشکه کاهش تقاضا نسبت به زمان پیش از آغاز بحران کرونا، شاهد شرایط بهتری خواهیم بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 203
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران