جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522272 تاریخ : 1399/08/12-14:12:07
,7,4,
تقاضای طلا با افت 10 درصدی به پایین ترین سطح 11 ساله رسید

گزارش تازه انجمن جهانی طلا؛

تقاضای طلا با افت 10 درصدی به پایین ترین سطح 11 ساله رسید

انجمن جهانی طلا (دابلیوجی سی) اعلام کرد که در 3 ماهه سوم امسال تقاضای طلا افت کرده و پاندمی کرونا گرایش به این فلز گران بها را تحت فشار قرار داده است.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل ازراشاتودی، انجمن جهانی طلا (دابلیوجی سی) اعلام کرد که در 3 ماهه سوم امسال تقاضای طلا افت کرده و پاندمی کرونا گرایش به این فلز گران بها را تحت فشار قرار داده است.

طبق جدیدترین گزارش انجمن جهانی طلا تقاضای طلا از ابتدای امسال تا کنون 10 درصد سقوط کرده و در بازه جولای تا سپتامبر به 892.3 تن رسیده است. این پایین ترین سطح تقاضای 3 ماهه از 2009 تا کنون است و نشان می دهد پاندمی کرونا سرمایه گذاران و مصرف کنندگان طلا را تحت تأثیر قرار داده است.

در همین حین بانک های مرکزی جهان در تلاش برای مقابله با ویروس کرونا ذخایر طلای خود را خرج کرده اند. طبق داده های انجمن جهانی طلا ازبکستان و ترکیه در فروش ذخایر طلای خود در جهان پیشتاز بوده و فروش آن در 3 ماهه سوم را به 12 تن رسانده اند. چنین فروشی از 2010 تا کنون بی سابقه بوده است. با این که انتظار می رود بانک های مرکزی در انتهای سال به خرید طلا رو بیاورند اما میزان این خرید از 2018 و 2019 کمتر خواهد بود.

انجمن جهانی طلا اعلام کرد نامشخص بودن آینده بازارهای جهانی به علت پاندمی کرونا باعث شده است تا سرمایه گذاران برای حفظ ارزش دارایی های خود آنها را متنوع کنند که این تقاضای طلا را کاهش داده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 188
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران