در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522352 تاریخ : 1399/08/17-13:02:51
,11,
تفکیک وظایف و اختیارات سازمان بنادر و منطقه آزاد در بندر چابهار

معاون وزیر راه خبر داد:

تفکیک وظایف و اختیارات سازمان بنادر و منطقه آزاد در بندر چابهار

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از تفکیک اختیارات و وظایف دو سازمان بنادر و منطقه آزاد در بندر چابهار خبر داد.

به گزارش بانک و صنعتمحمد راستاد اظهار کرد: آخر هفته گذشته افتتاح یا کلنگ زنی 25 پروژه بندری و دریایی داشتیم که 450 میلیارد تومان در حوزه بهره برداری و 3 هزار و 300 میلیارد تومان در قالب پروژه های اجرایی، ساخت آنها آغاز شد.

وی ادامه داد: این پروژه ها در ترافیک دریای و خدمات دهی مناسب است و در ارتقای تجارت دریایی و چابهار تأثیر بسیار زیادی دارد.

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه کانتینرهای حاوی میوه های صادراتی به چین و هند ارسال شد افزود: در این تأسیسات روبنایی و بخشی از ملزومات پایانه کانتینری چابهار مورد بهره برداری قرار گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سیلوی 100 هزار تنی غلات چابهار با سرمایه گذاری سازمان بنادر و دریا نوردی و پیمانکاری قرار گاه خاتم الانبیا کلنگ زنی شد و طبق پیش بینی های صورت گرفته تا 2 سال آینده این پروژه تکمیل می شود تا کالای اساسی در یک یا چند بندر متوقف نشود توضیح داد: داشتن سیلوهای غلات کمک می کند تا مدت زمان نگهداری کالاهای اساسی در بندر افزایش یابد و شاهد بهبود کیفیت عملیات تخلیه کالاها در بندر چابهار خواهیم بود.

راستاد بیان کرد: اقدامات توسعه ای در بندر چابهار در راستای توسعه نقش و جایگاه این بندر است.

وی تصریح کرد: بهبود دسترسی بندر به پس کرانه و ایجاد کریدور لجستیکی در چابهار دنبال شد و با بهبود جاده دسترسی و اتصال ریل به بندر میزان بهره وری و عملیات در بندر چابهار ارتقا می یابد.

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد: تسهیلات و مزایای قانونی مناطق آزاد و مناطق اقتصادی برای بنادر تجاری شرایط ویژه ای رقم می زند و در حال حاضر می توان از تمامی مزایای قانونی منطقه آزاد در بندر چابهار بهره برد؛ در این مدت چگونگی تفکیک وظایف مشخص شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: سازمان بنادر در زمینه گردشگری دریایی و زیر ساخت تجاری برنامه های متنوعی در دست اجرا دارد و بندر گردشگری در چمخاله گیلان در دستور کار است و رشد 50 درصدی داشته است.

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه اسکله های شناور برای ناوگان گردشگری و بهبود شرایط فرصت های گردشگری بهره برداری شده است افزود: زیرساخت و روبناهای گردشگری زیادی در بنادر ساحلی در حال افزایش است.

معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: پایانه مسافری بندر چابهار دریای آماده و تجهیز است پیش از این خط دریایی مسافری چابهار مسقط برقرار بود که به دلیل نبود تقاضا و مسافر شرکت کشتیرانی تردد را متوقف کرد.

راستاد توضیح داد: ظرفیت برای برقراری خط مسافری چابهار به عمان و بالعکس وجود دارد و سازمان بنادر بدون اخذ تعرفه های بندری خط مسافری دریایی را آماده کند.

راستاد اضافه کرد: همچنین سازمان بنادر آماده اعطای تسهیلات از محل وجوه اداره شده برای خرید کشتی مسافری ساخت داخل هست.

وی بیان کرد: از بندر چابهار مسیر دریای مسافری و سایر کشورهای هم جوار قابل راه اندازی است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 183
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران