در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512859 تاریخ : 1399/02/25-10:56:10
,5,
تغییر مجدد پیش بینی اوپک از تقاضای جهانی نفت

تغییر مجدد پیش بینی اوپک از تقاضای جهانی نفت

اوپک باردیگر پیش بینی خود را از تقاضای جهانی نفت در سال جاری کاهش داد و در عین حال اعلام کرد که کاهش تولیدات از سوی تولیدکنندگان همین حالا هم به بازگشت تعادل به بازار کمک کرده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعتبه نقل از رویترز، اوپک هم اکنون انتظار دارد که تقاضای جهانی در سال 2020 به اندازه 9.07 میلیون بشکه در روز یا 9.1 درصد کاهش پیدا کند. اوپک ماه گذشته کاهش تقاضای روزانه 6.85 میلیون بشکه را پیش بینی کرده بود.

قیمت نفت در سال 2020 تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا و جنگ نفتی درگرفته مابین ریاض و مسکو، به شدت ریزش کرد به طوری که نفت خام برنت در 22 آوریل به پایین ترین سطح خود در 21 سال اخیر رسید و هر بشکه 15.98 دلار معامله شد.

اوپک و متحدانش در قالب گروهی موسوم به اوپک پلاس به منظور مقابله با کاهش قیمت نفت، بر سر کاهش بی سابقه تولیدات به توافق رسیدند و این در حالی است که آمریکا و سایر تولیدکنندگان نیز از کاهش نفت تولیدی خود خبر دادند. اوپک اعلام کرده بود که این اقدامات تا همین جا هم کمک کننده بوده است.

در گزارش ماهانه اوپک آمده است: فرآیند سریع تنظیم عرضه نفت در واکنش به عدم توازن شدید فعلی در بازارهای جهانی، همین حالا آغاز شده و واکنش های مثبتی نیز داشته است به طوری که انتظار می رود طی سه ماهه های آتی، فرآیند تعادل بخشی مجدد با سرعت بیشتری انجام شود.

بدنبال انتشار این گزارش قیمت نفت خود را احیا کرد و از اعماق ماه گذشته به بشکه ای 30 دلار رسید.

اوپک انتظار دارد در سه ماهه جاری، شاهد بیشترین ریزش تقاضا بوده و بر این اساس برای سه ماهه دوم کاهش تقاضای روزانه 5.4 میلیون بشکه ای را پیش بینی کرده است.

این سازمان در ادامه اعلام کرد که در مورد مصرف سوخت در آمریکا، اروپا و کره جنوبی، ریسک نزولی همچنان قابل پیش بینی است.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت همچنین برآورد خود را از رشد اقتصادی جهان در سال 2020 کاهش داد و در گزارش خود پیش بینی کرد که رشد اقتصادی جهان 3.4 درصد کاهش پیدا کند و در ادامه اعلام کرد که بحران ویروس کرونا «موجب رکود اقتصاد جهان و وارد شدن شوکی بی سابقه به تقاضای جهانی نفت شده است.»

بر اساس توافق ماه گذشته مابین اوپک و اوپک پلاس در خصوص کاهش تولیدات که از اول ماه مه اجرایی شده است، تولیدات از سوی این سازمان 9.7 میلیون بشکه در روز کاهش یافته است.

در گزارش اوپک آمده است که بدنبال فروپاشی توافق قبلی اوپک پلاس در تاریخ ششم مارس، تولیدات در ماه آوریل افزایش پیدا کرده است.

براساس اعلام منابع ثانویه، بدنبال افزایش تولیدات عربستان، امارات و کویت، اوپک در آوریل تولیدات خود را به اندازه 1.8 میلیون بشکه در روز افزایش داده و آن را به 30.41 بشکه در روز رسانده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 219
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران