در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517047 تاریخ : 1399/05/11-14:28:01
,11,
تغییر فرآیند ورود کالا و کشتی به بنادر با هدف کنترل شیوع کرونا

تغییر فرآیند ورود کالا و کشتی به بنادر با هدف کنترل شیوع کرونا

مسوول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی، گفت: حمل کالاها چه ریلی و چه جاده ای باید با کنترل های بهداشتی در مورد کالا و حاملان کالا صورت گیرد و تلاش داریم تا جایی که امکان دارد بنادر کشور را ایزوله نگه داریم تا درگیر شیوع ویروس کرونا نشوند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، چنگیز جوادپور در مورد وضعیت بنادر کشور از زمان ورود ویروس کرونا به ایران و اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی به منظور مقابله با کووید19 تصریح کرد: از اوایل بهمن ماه این احتمال داده شد که ممکن است ویروس کووید19 به کشور وارد شود چرا که ما ارتباطات و مبادلات گسترده ای با چینی ها داشته و داریم.

وی ادامه داد: در جلسات سازمان بنادر و دریانوردی، موضوع شیوع کرونا مطرح شد و به دنبال آن تدوین و تنظیم پروتکل های بهداشتی از طریق وزارت بهداشت و سازمان بنادر در مورد شناورها، پایانه های بندری و سایر بخش ها انجام شد تا با کمترین آسیب در این زمینه مواجه شویم.

مسوول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی افزود: در راستای پروتکل های بهداشتی، فرآیند ورود کالا به کشور بررسی و بازنگری شد تا هرگونه احتمال وارد شدن کالاها و پرسنل شناورهای در صورت ابتلا به ویروس کرونا قابل کنترل باشد.

جوادپور خاطرنشان کرد: در فرآیند ورود کشتی به کشور تغییراتی ایجاد شد و ابتدا قرنطینه انسانی و نباتی روی شناورها مدنظر قرار گرفت و پس از آن زمانی که نسبت به سلامت پرسنل و کالا اطمینان کامل حاصل، پهلودهی کشتی ها انجام شد.

مسوول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی گفت: همچنین تمهیداتی برای تب سنجی، ضدعفونی کردن شناورها، ترمینال های مسافری، انبارها و سایر اماکن بندری در دستور کار قرار گرفت و در ایام نوروز نیز مسافرت های دریایی با مجوز از وزارت راه و شهرسازی صرفا به ساکنان و بومیان محدود شد تا اینگونه بتوانیم به بهترین شکل شرایط را برای جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر ویروس کنترل کنیم.

وی ادامه داد: تجربه چند ماهه مقابله با این ویروس نشان داد که اگر منطقه ای به شیوع این ویروس دچار شود باید اوج ابتلا را پشت سر بگذارد، در استان های شمالی گیلان، مازندران و گلستان که بنادر واقع هستند هرچند در ابتدای امر درگیر کرونا شده بودند اما هم اکنون شرایط بهتری دارند.

مسوول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: طبیعتا بنادر کشور و مجموعه سازمان بنادر و دریانوردی مستثنی از کل جامعه نیستند و اگر استانی که بندر در آن واقع است دچار شیوع ویروس شود تمام منطقه با این مقوله درگیر خواهد شد.

وی افزود: نگرانی ما در حال حاضر مربوط به کنترل شرایط است و باید بدانید که بنادر کشور 24 ساعته در حال فعالیت هستند و اقتصاد ایران علاوه بر کرونا با تحریم مواجه است و زمانی که کالاهای اساسی به کشور وارد می شود باید هرچه سریعتر تخلیه شوند و امکان نگهداری در این زمینه وجود ندارد.

جوادپور تصریح کرد: حمل کالاها چه ریلی و چه جاده ای باید با کنترل های بهداشتی در مورد کالا و حاملان کالا صورت گیرد و امیدواریم تا جایی که امکان دارد بنادر کشور را ایزوله نگه داریم تا درگیر شیوع ویروس کرونا نشوند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه هم اکنون ترس از ویروس در جامعه کاهش یافته و ممکن است بنادر نیز با آثار این اتفاق مواجه شوند چرا که تردد به راحتی در حال انجام است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 190
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران