سازمان خصوصی سازی آینده برای همه؛ انواع سپرده و تسهیلات خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران به دست مهر درختی می نشانیم همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 317006 تاریخ : 1396/12/21-17:40:47
,15,
تغییرات سریع تکنولوژی نگاه به کیفیت را جدی تر می کند

رییس سازمان ملی استاندارد:

تغییرات سریع تکنولوژی نگاه به کیفیت را جدی تر می کند

رییس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه 7 سال از عمر جایزه ملی کیفیت حوزه ارتباطات کشور می گذرد گفت: روند تغییر تکنولوژی در سال های اخیر بسیار زیاد بوده است و بنا براین باید خیلی جدی به بحث کیفیت در این حوزه فناوری اطلاعات ?نگاه کنیم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، نیره پیروزبخت رییس سازمان ملی استاندارد ایران در مراسم هفتمین جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: 14 سال پیش جایزه ملی کیفیت به عنوان یکی از مصوبات شورای عالی استاندارد با بهره گیری از مدل ها و مفاهیم اتحادیه اروپا پا گرفت .

وی افزود: در طی سالها متوجه شدیم که بر روی مفاهیم اتحادیه اروپا نمی توان تکیه کرد و با توجه به شرایط ایران ما مدلی را طراحی کردیم که تنها به کیفیت محصول توجه نداشته باشد بلکه خود محصول نیز مورد بررسی قرار بگیرد و الان این مدل در اتحادیه اروپا مورد توجه قرار گرفته و بر روی مباحث مرتبط با مدل در سیستم های مدیریت کیفیت کار می کنند.

رییس سازمان ملی استاندارد با اشاره سه سازمان فعال جهانی در حوزه استاندارد و کیفیت گفت: درحوزه فناوری اطلاعات استاندارد سازی بر عهده ITU است و در ایران وزارت ارتباطات فعالیت های این سازمان را دنبال می کند.

پیروز بخت با تاکید بر اینکه درفرایندهای بررسی در رابطه با کیفیت کالاها و محصولات در این حوزه تمام مولفه های مرتبط به خصوص مشتری مداری پیش بینی شده است و باید این جایزه سال به سال پیشرفت داشته باشد اظهار داشت: ولی متاسفانه گاهی این اتفاق نمی افتد و به طور مثال یک شرکت ابتدا گواهی اشتهار پس از آن اهتمام و بعد از آن باید به سراغ تندیس ها برود و طبق قانون ما باید تندیس زرین از دست رییس جمهور گرفته شود و متاسفانه ما هنوز به این مرحله نرسیده ایم.

وی در ادامه افزود: طبق قانون جدید استاندارد که از دی ماه امسال تصویب شده است و مرجع جایزه ملی کیفیت سازمان استاندارد نعرفی شده است و دستگاه ها و سازمان هادر این رابطه باید با سازمان ملی استاندارد همکاری داشته باشند و تمام جایزه های دستگاهی و بخشی باید با مرجعیت و مجوز این سازمان داده شود.

رییس سازمان ملی استاندارد تصریح کرد: طبق قانون برنامه ششم مردم باید بدانند که استاندارد و کیفیت یک متولی دارد و با همه سازمان ها و دستگاه ها ارتباط دارد.

پیروز بخت با بیان اینکه بحث کیفیت باید در کشود نهادینه شود گفت: همه ما باید به جد و سرعت باید به سمت کیفیت برویم و به قول دکتر دوحانی باید کیفیت زندگی مردم بالتر برود و هر آنچه استفاده می کنند بدانند که استاندارد و کیفیت در آن لحاظ شده است.

وی با اعلام اینکه مفهوم کیفیت قیمت، سرعت و هر آنچه که مصرف کننده را راضی می کند شامل می شود افزود: باید هر چه سریعتر وارد این فضا شویم تا به رقابت پذیری جهانی برسیم . الان در اتحادیه اروپا از رویکرد نوین استاندارد سازی عبور کرده اند و به فضای رقابت پذیری جهانی وارد شده اند و حتما ما هم باید وارد این فضا شویم.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 203
رمزت رو فریاد بزن بانک صنعت و معدن هفدهمین سالگرد تاسیس بانک اقتصاد نوین پست بانک ایران موسسه اعتباری ملل بانک خاورمیانه