در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512617 تاریخ : 1399/02/22-12:32:58
,6,
تعیین قیمت خودرو در بورس

تعیین قیمت خودرو در بورس

دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو با اشاره به دستور رییس قوه قضاییه برای تعیین قیمت خودرو در بورس خبر داد و گفت: قطعه سازان و خودروسازان موافق این تصمیم هستند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، مازیار بیگلو امروز دوشنبه در نشست مشترک قطعه سازان و خودروسازان در محل هتل المپیک افزود: اگر خودرو در بورس کالا عرضه شود، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

وی بیان داشت: قطعه سازان اگرچه یک هفته با تاخیر کار خود را در سال جدید آغاز کردند، اما با رعایت پروتکل های بهداشتی کمترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا دیده اند.

بیگلو خاطرنشان کرد: صنعت خودروسازی نیز امسال را با تیراژ خوبی شروع کرده و امیدواریم با حفظ تیراژ جلوی تلاطم بازار گرفته شود.

در این نشست فرهاد به نیا، سخنگوی انجمن سازندگان و قطعات خودرو گفت: شورای رقابت قیمت گذاری مواد اولیه خودرو را به خود تولیدکنندگان واگذار کرد و با این کار، از سال 91 بطور متوسط معادل 21 درصد افزایش قیمت نهاده های تولید را شاهدیم.

وی افزود: شورای رقابت در دو سال گذشته فرصت داشت تا به سراغ بنگاه های تولیدکننده مواد اولیه برود و با شجاعت آنها را وادار به رقابتی کردن قیمت ها می کرد، اما این کار را انجام نداد.

به گفته به نیا، از سال 97 تا امروز شرکت های تولیدکننده مواد اولیه بالای 50 تا 70 درصد سود را تجربه کرده اند. بطور نمونه شرکت فولاد مبارکه بیش از 50 درصد سود کرده و سود سال 97 این مجموعه 102 درصد بالاتر از سال 96 بود.

وی تاکید کرد: شورای رقابت باید با ممانعت از افزایش قیمت مواد اولیه، جلوی افزایش قیمت ها را می گرفت، این در حالی است که خودرو طی دو سال و نیم گذشته، افزایش قیمتی نصف افزایش قیمت نهاده های تولیدی خود داشته است.

این مقام صنفی در خصوص موضوع مالیات و تامین اجتماعی نیز گفت: بسیاری از واردکنندگان از پرداخت مالیات فرار کردند، در حالی که سازمان امور مالیاتی قطعه سازان را ملزم می کند که دفاتر مالیاتی داشته باشند، با این حال در زمان رسیدگی از قطعه ساز درخواست می کند که دفاتر خود را نادیده بگیرد، در غیر این صورت مالیات قطعه سازان را علی الراس می کند.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع کرونا، قرار بود که سازمان تامین اجتماعی، حق بیمه را تقسیط کند، اما هم اکنون نزدیک به 800 هزار نیروی کار از سازمان تامین اجتماعی کشور وام بیکاری می گیرد، اما یک نفر پیدا نشده که به بنگاه های اقتصادی وام کم بهره بدهد تا مانع از خروج کارگران از گردونه تولید شود.

به نیا گفت: بی تدبیری در بازار خودرو و اختلاف فاحش قیمت کارخانه ای و بازار خودروها حدود سه هزار میلیارد تومان سود نصیب دلالان کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 190
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران