سازمان خصوصی سازی طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 466942 تاریخ : 1398/04/04-17:44:32
,5,
تعیین حریم و بستر رودخانه‌ها اولویت کاری شرکت‌های آب منطقه‌ای سراسر کشور

مدیرعامل منابع آب ایران در چهل و هفتمین نشست مدیران ارشد آب کشور:

تعیین حریم و بستر رودخانه‌ها اولویت کاری شرکت‌های آب منطقه‌ای سراسر کشور

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران بر موضوع تعیین حریم و بستر رودخانه‌ها به‌عنوان اولویت کاری شرکت‌های آب منطقه‌ای سراسر کشور در سال جاری به‌منظور دستیابی به اهداف تعیین شده در افق 1400 تاکید کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت نیرو، محمد حاج‌رسولی‌ها در چهل و هفتمین نشست مدیران ارشد آب کشور که به میزبانی شرکت آب منطقه‌ای تهران در سد لتیان برگزار شد، اظهار داشت: بررسی همه ابعاد سیلاب‌های اخیر حداقل یک روز کاری زمان می‌خواهد و نمی‌توان در این فرصت محدود به همه جزئیات آن پرداخت.
وی افزود: سیل سال‌های گذشته منجر به تدوین نظامنامه سیلاب شد که عملکرد و تاثیر این نظامنامه در سیلاب خوزستان مشخص شد.
حاج‌رسولی‌ها با بیان اینکه استفاده از تجربیات گذشته در راهبری مسائل بخش آب بسیار راهگشاست، گفت: تجربیات و اقدامات انجام شده در سیل خوزستان باید مستندسازی شود تا آیندگان از این تجربیات استفاده کنند.
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران ضمن تاکید بر لزوم تجهیز همه شرکت‌های آب منطقه‌ای به سیستم پایش و مانیتورینگ، افزود: سیستم مانیتورینگ سازمان آب و برق خوزستان می‌تواند الگویی برای سایر شرکت‌ها باشد و باید همه شرکت‌های آب منطقه‌ای اقدام به نصب و راه‌اندازی سیستم مانیتورینگ و اندازه‌گیری منابع آب کنند؛ چرا که این موضوع در مواقع بحرانی به‌خصوص در ستاد فرماندهی سیلاب موثر است.
وی با بیان اینکه بر اساس قانون متولی "مدیریت رودخانه‌ها" و "مدیریت سیلاب" با یکدیگر متفاوت است، یادآور شد: بر این اساس وزارت نیرو مسئولیت مدیریت رودخانه‌ها و ساماندهی آنها را بر عهده دارد، اما مدیریت سیلاب در شهرها برعهده سازمان‌های دیگر است.
حاج رسولی‌ها در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص لزوم استفاده از ظرفیت سدها برای امور گردشگری گفت: سدها پتانسیل مناسبی برای استفاده در امور گردشگری هستند که لازم است شرکت‌های آب منطقه‌ای در چارچوب دستورالعمل‌ها و قوانین نسبت به توسعه گردشگری در تاسیسات آبی اقدام کنند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه برخی از مطالبات مردم از طریق نمایندگان مجلس به شرکت مدیریت منابع آب و شرکت‌های آب منطقه‌ای ارجاع می‌شود، لازم است پاسخ این نامه‌ها در اسرع وقت به استحضار نمایندگان رسیده و تعامل خوبی با آنان برقرار شود.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 187
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه