صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520995 تاریخ : 1399/07/19-12:05:28
,17,
تعیین تکلیف 80 درصد متقاضیان تسهیلات کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع کرونا

تعیین تکلیف 80 درصد متقاضیان تسهیلات کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع کرونا

پرونده 80 درصد از متقاضیان تسهیلات مربوط به صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده ناشی از شیوع بیماری کرونا توسط نظام بانکی کشور تعیین تکلیف شده و با توجه به تمدید مهلت پرداخت تسهیلات توسط ستاد ملی مقابله با کرونا تا پایان مهر ماه سال جاری، پرونده مابقی متقاضیان نیز در دست بررسی و اقدام است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، حسب مصوبات ستاد کرونا مقرر شده است که برای کمک به صاحبان کسب و کارهایی که به دلیل شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا در فعالیت خود دچار مشکل شده اند ( با ثبت نام متقاضی در سامانه کارا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تایید سامانه مذکور و معرفی به بانک ) تسهیلات با نرخ 12 درصد پرداخت شود که در این رابطه تا تاریخ 14 مهرماه 1399، بالغ بر 534،298 واحد به بانک‏های عامل معرفی شده اند.
بر این اساس تعداد 508،012 واحد از متقاضیان تا تاریخ اشاره شده به شعب بانک ها و مؤسسات اعتباری عامل مراجعه کرده‏ اند که از این تعداد 278،245 واحد با 459،024 نفر شاغل در مجموع مبلغ 56.270 میلیارد ریال تسهیلات را دریافت کرده اند. همچنین تعداد 166،893 واحد نیز از دریافت تسهیلات به دلایلی از جمله عدم توانایی بازپرداخت تسهیلات و ... انصراف داده اند و پرونده مابقی واحدهای کسب وکار نیز در دست بررسی و تکمیل مدارک و وثایق است.
بنابراین حدود 80 درصد متقاضیان تعیین تکلیف شده اند و با توجه به تمدید مهلت پرداخت تسهیلات توسط ستاد ملی مقابله با کرونا تا پایان مهر ماه سال جاری، پرونده مابقی متقاضیان نیز در دست بررسی و اقدام است.
ضمناً میزان تسهیلات پرداختی به هریک از 14 رسته شغلی تعیین شده از سوی ستاد کرونا به شرح جدول زیر است:ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 156
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران