صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520859 تاریخ : 1399/07/15-14:07:25
,17,22,
تعیین تکلیف تعهد ارزی صادرکنندگان با ورود موقت

رئیس سازمان توسعه تجارت اعلام کرد:

تعیین تکلیف تعهد ارزی صادرکنندگان با ورود موقت

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد: بر اساس آیین نامه تنظیم شده، نحوه تعهد ارزی صادر کنندگان از محل ورود موقت تعیین تکلیف می شود.

به گزارش بانک و صنعت، حمید زادبوم در جلسه کارگروه توسعه صادرات در استان زنجان گفت: در این خصوص آیین نامه ای با حضور نمایندگانی از سازمان توسعه تجارت، گمرک، بانک مرکزی، سازمان امور مالیاتی و اتاق بازرگانی تنظیم شد که بر اساس آن مابه التفاوت قیمت صادرات و واردات در تعهد ارزی مد نظر قرار گرفت.

وی یادآور شد: با ابلاغ این آیین نامه از سوی بانک مرکزی از این پس صادرکنندگان از محل ورود موقت صرفا مابه التفاوت صادرات و واردات را در تعهدات ارزی خواهند داشت.

زادبوم یادآور شد: با توجه به اینکه از 120 شرکت درگیر در این موضوع، 49 شرکت از شرکت های صادرکننده روی در استان زنجان می باشد با تعیین تکلیف این امر مشکل بخش عمده ای از صادرکنندگان روی استان مرتفع شده است.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت حمایت از صادرات غیر نفتی در کشور عنوان کرد: موضوع صادرات غیرنفتی ضرورتی غیرقابل انکار است که حمایت از آن به وظیفه همه دستگاه ها تبدیل شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در 6 ماهه نخست سال جاری به دلیل شرایط حاکم، شاهد کاهش 34 درصدی صادرات در کشور بودیم که این کاهش در استان زنجان 11 درصد اعلام شده است.

وی اضافه کرد: این میزان کاهش در میزان صادرات استان زنجان نسبت به کشور حاکی از آن است که استان در وضعیت خوبی قرار دارد و پیش بینی می شود در صورتی که مشکلات بسته شدن مرز و مشکلات صادرات شمش روی نبود، قطعا شاهد افزایش نیز بودیم.

این مقام مسئول افزود: در نیمه اول امسال 13.5 میلیارد دلار صادرات و 16.7 میلیارد دلار واردات انجام شده که این میزان عملکرد کاهش 34 درصدی ارزش صادرات را در کشور نشان می دهد، هر چند این روند در حال اصلاح است.

وی ادامه داد: در مجموع با توجه به شرایط پیش آمده در اثر بیماری کرونا 14 درصد تجارت بین الملل جهان کاهش پیدا کرده است و کشورهایی که بیشتر درگیر این بیماری شده اند و مرزهای شان بسته شده، کاهش بیشتری دارند .ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 185
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران