در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512818 تاریخ : 1399/02/24-15:53:39
,15,
تعرفه پخش ویدیو در بستر پلتفرم ها همچنان نیم بها است

معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد:

تعرفه پخش ویدیو در بستر پلتفرم ها همچنان نیم بها است

معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد بر خلاف اخبار منتشر شده، همچنان تعرفه سرویس پخش ویدیو در بستر پلتفرم ها (VOD) همچنان بر اساس تبصره ای که در این خصوص وجود دارد، نیم بها محاسبه می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، صبح امروز در خبرگزاری ها خبری مبنی بر رایگان نبودن ترافیک اینترنت برای سرویس VOD ها منتشر شد. خبری که حکایت از متوقف شدن سیاست رایگان بودن ترافیک اینترنت برای VOD های داخلی داشت و می گفت کاربران برای استفاده از رسانه های تعاملی باید هزینه اینترنت بپردازند. امیر ناظمی در این باره توضیحاتی ارائه داد.

وی افزود: بر اساس مصوبه ای که داریم، ترافیک تولیدکنندگان محتوای داخلی که پلتفرم آن ها داخل کشور میزبانی می شوند به قیمت یک دوم و پیام رسان ها یک سوم محاسبه می شوند. بر خلاف خبری که منتشر شده، این مصوبه همچنان باپرجاست عوض نشده است.

رئیس سازمان فناوری با تاکید بر این که موضوع مطرح شده ربطی به سیاست ها و قوانین مربوط به تعرفه ترافیک ندارد و نشات گرفته از قراردادی است که شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت با Vod ها به امضا رسانده اند، گفت: تعرفه سرویس پخش ویدیو برای پلتفرم هایی مانند فیلیمو، نماآوا و... بر اساس همین مصوبه نیم بهاست اما اتفاقی که رخ داده به ساز و کار داخلی این سرویس ها برمی گردد.

معاون وزیر ارتباطات در توضیح بیشتر افزود: برخی از شرکت ها مانند شاتل، آسیاتک، پارس آنلاین و... که خدمات اینترنت ارائه می دهند خودشان قراردادی را با شرکت های ویدیویی منعقد و برای ایجاد جذابیت ترافیک را رایگان اعلام می کنند. اتفاقی که الان رخ داده، صرفا لغو قرارداد داخلی این شرکت هاست که بر مبنای آن دیگر ترافیک شان رایگان نیست. اما تماشای ویدیو از سرویس های داخلی که در ایران میزبانی می شوند برای کاربران مانند سابق نیم بها محاسبه خواهد شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 187
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران