سازمان خصوصی سازی خانه پارسیان ، عبور از رمز عبور خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 453035 تاریخ : 1398/01/26-12:14:33
,5,
تعرفه برق 7 درصد افزایش می یابد

از ابتدای اردیبهشت ماه

تعرفه برق 7 درصد افزایش می یابد

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: تعرفه های جدید برق از ابتدای اردیبهشت ماه امسال اعمال خواهد شد و افزایش هفت درصدی برای همه مشترکان به اجرا گذاشته می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، شرکت توانیر مصوبه جدید دولت برای افزایش تعرفه‌های برق مشترکان پرمصرف را که بالاتر از الگوی مصرف برق داشته باشند، به شرکت‌های توزیع برق ابلاغ کرده است.

هیات وزیران تصویب کرده است که بهای آب شرب و برق از ابتدای اردیبهشت سال 1398 به میزان هفت درصد افزایش یابد و براساس این مصوبه، برق برای کم‌مصرف‌ها هفت درصد و برای پرمصرف‌ها 23 درصد افزایش خواهد یافت.
محمود رضا حقی فام معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: این تعرفه ها همه بخش های صنعتی، تجاری و سایر را در برخواهد گرفت.
وی گفت:مشترکان خانگی جدای ازاین تعرفه ها، الگوی مصرفی طراحی شده که چنانچه از این الگو پیروی نکنند، علاوه برافزایش هفت درصدی، 16 درصد تعرفه بیشتر هم مشمول خواهند شد.
حقی فام خاطرنشان ساخت: الگوی طراحی شده برای مناطق مختلف متغیر است، زیرا نیازهای هرمنطقه بر آورد شده و براساس آن نیازها الگویی طراحی شده که به نفع مردم است.
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر اضافه کرد: چنانچه بتوان مشترکان پر مصرف را تبدیل به مشترکان با مصرف متعادل کرد، این امر سبب خواهدشد فشار بر روی شبکه الکتریکی کاهش یافته و درنتیجه پایداری بهتری در شبکه ایجاد خواهد شد.
به گفته وی، این موضوع سبب خواهد شد نیاز به سرمایه گذاری ها نامتعارف برای چندماه پیک بار نباشد، به همین دلیل به نفع خود مشترکان به لحاظ حفظ تداوم برق هست و از طرف دیگر به نفع صنعت برق و اقتصاد ملی است.
حقی فام تصریح کرد: برای مناطق گرمسیری هم الگو طراحی شده که براساس آن با سایر مناطق متفاوت است اما در مجموع یک روال اجرا خواهد شد.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 178
موج جایزه رو بگیر! رمزت رو فریاد بزن موسسه اعتباری ملل بیمه جامع مجتمع های مسکونی بیمه پارسیان اقشار جدید برخوردار از حمایت های تأمین اجتماعی بانک صنعت و معدن پست بانک ایران بانک خاورمیانه