صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518516 تاریخ : 1399/06/06-11:16:41
,2,21,
تعدیل قیمت مسکن با تسهیل مسیر تولید

عضو کمیسیون عمران مجلس:

تعدیل قیمت مسکن با تسهیل مسیر تولید

شرایط ساخت و ساز در کشور همواره با مشکلاتی مواجه بوده و قطعا تسهیل شرایط تولید می تواند بخش مسکن را بیش از پیش به سمت تعادل میان عرضه و تقاضا سوق دهد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک مسکن، رفتن به سمت صنعتی سازی و فاصله گرفتن از سنتی سازی یکی از روش های موفق در تمام دنیا برای تولید مسکن با کیفیت و متعادل تر شدن عرضه و تقاضا است. حمایت بانک ها به خصوص بانک مسکن در سال جاری برای تولید مسکن با فناوری نوین نشان می دهد که گام مثبتی برای رفتن به سمت تولید مسکن برداشته شده است. بانک مسکن با توجه به شعار امسال مبنی بر جهش تولید، تسهیلات ساخت مسکن را افزایش داد و انبوه سازان حرفه ای که از فناوری های نوین استفاده می کنند در شهر تهران 250 میلیون تومان و در شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت 220 میلیون تومان وام دریافت می کنند.

افزایش تسهیلات ساخت مسکن در سال جاری کمک حال بخش مسکن و افزایش عرضه

احمد دنیا مالی عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت و گویی با اشاره به اینکه توجه به افزایش تسهیلات ساخت مسکن در سال جاری به خصوص رفتن به سمت فناوریهای نوین می تواند کمک حال بخش مسکن و افزایش عرضه باشد گفت: اگر بخواهیم در خصوص چگونگی کاهش قیمت مسکن با قاطعیت سخن بگوییم باید اذعان کنم که تنها راه آن افزایش عرضه و تولید مسکن با کیفیت است.

وی با تاکید بر اینکه مسکن با کیفیت، می تواند با مورد توجه قرار دادن فناوری های نوین شکل بگیرد، اظهار داشت: تعدیل بازار مسکن و در نتیجه کاهش قیمت ها از مسیر تولید مسکن ارزان و با کیفیت می گذرد. پس مورد توجه قرار دادن فناوری های نوین و پرداخت تسهیلات به این سازندگان می تواند انبوه سازان را به استفاده از فناوریهای نوین تشویق کند.

دنیا مالی ادامه داد: به اعتقاد تمام کارشناسان و فعالان اقتصادی قیمت هر کالایی و به خصوص بازار مسکن را نظام عرضه و تقاضا تعیین می کند، هر چند بر قیمت مسکن سایر بازارهای موازی و اقتصاد کلان نیز تاثیرگذار است. اما به هر سوی متعادل شدن بازار مسکن را می توان با پاسخگویی به تقاضا به خوبی ایجاد کرد.

نماینده مردم انزلی خاطر نشان کرد: در اغلب کشورها برای حمایت از تولید مسکن، تسهیلات با نرخ سود پایین به سازندگان و انبوه سازان پرداخت می شود، بنابراین اگر بانک ها برای ارائه تسهیلات ساخت و ساز، سودهای زیادی طلب نکنند، انبوه سازان مسکن می توانند با قدرت بیشتری به تولید مسکن اقدام کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 167
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران