جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522612 تاریخ : 1399/08/28-16:52:09
,17,
تعداد واحدهای تحت تملک شبکه بانکی بسیار بالا است

دین پرست،

تعداد واحدهای تحت تملک شبکه بانکی بسیار بالا است

قائم مقام رییس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گفت: متاسفانه تعداد واحدهای تحت تملک شبکه بانکی بسیار بالا است که این موضوع را تا حصول نتیجه نهایی پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از وزارت صمت، بابک دین پرست در حاشیه جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اظهار داشت: کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید در استان ها وظیفه رسیدگی و پیگیری مشکلات تولید را بر عهده دارند و اگر مشکلات واحدی در سطح استان ها مرتفع نشود، موضوع در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور با حضور نمایندگان دستگاه های ملی و استانی بررسی می شود.

وی در خصوص اهداف و برنامه های امسال، تصریح کرد: سه هدفگذاری مهم را برای امسال در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تعیین و ابلاغ کرده ایم که تعیین تکلیف واحدهای تحت تملک شبکه بانکی، احیا و راه اندازی واحدهای راکد درون شهرک ها و نواحی صنعتی و تعیین تکلیف معادن حبس شده این سه هدف بوده است.

قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور اضافه کرد: هدفگذاری کردیم که از حدود 9 هزار و 200 واحد تولیدی راکد درون شهرک ها و نواحی صنعتی امسال 2 هزار واحد را احیا و به چرخه تولید بازگردانیم که سهمیه هر استان ابلاغ شده است.

دین پرست در خصوص واحدهای تحت تملک شبکه بانکی نیز گفت: بر اساس آمار وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی یک هزار و 718 واحد تحت تملک بانک ها می باشد که بر اساس تازه ترین آمار ارائه شده از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی این رقم در حوزه صنعت و کشاورزی به 2 هزار و 300 واحد رسیده است که این واحدها را 18 بانک تملک کرده اند.

وی اضافه کرد: علیرغم دستورات مؤکد رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور و پیگیری های دستگاه قضا متأسفانه تعداد واحدهای تحت تملک شبکه بانکی بسیار بالا است که این موضوع را تا حصول نتیجه نهایی پیگیری خواهیم کرد.

مسئولینی که مصوبات ستاد تسهیل را اجرا نکنند به دستگاه قضا معرفی می شوند

قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور بیان کرد: در این جلسه مقرر شد وزارت امور اقتصادی و دارایی آمار واحدهای تحت تملک شبکه بانکی را تکمیل و نهایی کند و بانک مرکزی نیز آمار مربوط به تعداد واحدهای تحت تکلف سایر بانک ها را ارائه دهد.

دین پرست تصریح کرد: تصمیم گرفتیم که 10 آذرماه مصوبات مورد نظر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید توسط دستگاه های ذیربط در راستای اجرای دستورات رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور اجرایی نشود، همه مسئولین مربوطه را به دستگاه قضائی معرفی خواهیم کرد.

وی در خصوص معادن راکد نیز بیان کرد: از حدود 12 هزار و 88 معدن در کشور حدود 4 هزار و 181 مورد (34 درصد) راکد است که بر اساس هدفگذاری امسال مقرر شد که امسال یک هزار و 20 معدن را طبق دستور رئیس جمهور به چرخه تولید بازگردانده شود.

قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور گفت: با احیا و فعالسازی معادن و بازگشت آنها به چرخه تولید در حدود 888 هزار شغل جدید ایجاد می شود که 111 هزار مورد آن به صورت اشتغال مستقیم خواهد بود.

تصمیمات ستاد تسهیل برای رفع مشکلات گروه صنعتی بوذرجمهور

دین پرست در مورد پرونده گروه صنعتی بوذرجمهور نیز ادامه داد: وزیر کشور نیز برای پیگیری مشکلات این گروه صنعتی تأکید داشته اند و این پرونده در جلسه امروز ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بررسی شد.

وی با بیان اینکه سه تصمیم مشخص برای پیگیری این پرونده در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گرفته شد، افزود: مقرر شد که پرونده این شرکت در سازمان بازرسی کل کشور مورد بررسی قرار بگیرد.

قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور اضافه کرد: همچنین مقرر شد سازمان امور مالیاتی حداکثر ظرف مدت یکماه به پرونده مالیاتی این شرکت بصورت کامل رسیدگی کند.

دین پرست ایجاد پنجره واحد برای رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی را ضروری دانست و گفت: راه اندازی مراکز رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه گذاری در همین راستا بوده است که این مراکز با همکاری و تعامل وزارت صمت و کشور در دو هفته گذشته در هر 31 استان کشور راه اندازی شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 82
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران