صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518066 تاریخ : 1399/05/28-11:52:17
,17,
تعداد تراکنش های خرید کالا کاهش یافت

در تیرماه 99؛

تعداد تراکنش های خرید کالا کاهش یافت

سهم تعدادی خرید کالا و خدمات از کل تراکنش های بانکی طی تیرماه در حالی با کاهش همراه بوده که تعداد تراکنش های پرداخت قبض و خرید شارژ، افزایش داشته و مانده گیری از حساب با رشد مواجه بوده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، شبکه پرداخت الکترونیک کارتی سه خدمت خرید کالا و خدمات، پرداخت قبض و خرید شارژ و مانده گیری را به جامعه ارائه می کند.

بر این اساس، در تیرماه سال جاری 86.97 درصد خدمات ارائه شده توسط شبکه شاپرک از نوع خدمت «خرید کالا و خدمات» بوده که نسبت به ماه گذشته این سهم کاهش 0.20 درصدی داشته است. همچنین خدمت «مانده گیری» با 4.81 درصد سهم، کمترین سهم از کل خدمات در بین خدمات ارائه شده داشته است.

از نظر ارزشی 97.65 درصد مبلغ خدمات ارائه شده در تیر 99 مربوط به خدمت «خرید کالا و خدمات» بوده است و خدمت «مانده گیری» نیز به دلیل عدم اثر مالی بر مبلغ تراکنش های شبکه پرداخت، سهم مبلغی صفر را دارا بوده است.

نسبت به ماه گذشته، سهم تعدادی خدمات «خرید کالا و خدمات» از کل تراکنش ها با کاهش همراه بوده, خدمت «پرداخت قبض و خرید شارژ» از کل تراکنش ها افزایش داشته و خدمت «مانده گیری» با افزایش مواجه بوده است. سهم تعدادی تراکنش های «خرید کالا و خدمات» نسبت به ماه گذشته کاهش 0.20 درصدی، «پرداخت قبض و خرید شارژ » افزایش 0.10 درصدی و سهم تعدادی تراکنش های مانده گیری افزایش 0.10 درصدی داشته است.

همچنین سهم مبلغی تراکنش های «خرید کالا و خدمات» نیز در تیر ماه با افزایش 0.05 درصدی همراه بوده است که میزان افزایش یافته از سهم مبلغی تراکنش های «پرداخت قبض و خرید شارژ» کاسته شده است.

بر این اساس همزمان با رشد 5.34 درصدی سهم تعداد تراکنش های «خرید کالا و خدمات» در تیر 99 نسبت به تیر 98، سهم مبلغی آن به میزان 0.49 درصد افزایش داشته است. تعداد تراکنش های «پرداخت قبض و خرید شارژ» در قیاس نقطه به نقطه با کاهش 3.49 درصدی همراه بوده است. همچنین تعداد تراکنش های مانده گیری نیز کاهش 1.85 درصدی را تجربه کرده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 200
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران