جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515412 تاریخ : 1399/04/15-10:45:31
,17,
تعاونی ها محور توسعه همکاری های اقتصادی در دوران تحریم باشند

رئیس سازمان توسعه تجارت:

تعاونی ها محور توسعه همکاری های اقتصادی در دوران تحریم باشند

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: اگرچه در شرایط تحریمی قرار داریم اما یکی از کشورهای فعال در بخش تعاون هستیم از این رو انتظار گسترش روابط اقتصادی با کشورهای دوست را داریم.

به گزارش بانک و صنعت، حمید زادبوم امروز در مراسم روز جهانی تعاون اظهار داشت: هرچند فعالیت سودمحور، قانون کسب وکارهای دنیاست اما در فعالیت های تعاونی، همکاری مقدم بر سود است. موضوعی که در این روزهای کرونایی اهمیت خود را بیشتر نشان می دهد.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران افزود: این شیوه فعالیت با آموزه های دینی و اخلاقی هم سازگاری دارد، از این رو جمهوری اسلامی ایران تاکید زیادی بر توسعه این مدل فعالیت ها دارد.

وی ادامه داد: در عرصه جهانی با مشکلات زیادی مواجه هستیم که فقط با افزایش همکاری های بین المللی قابل حل است؛ به عنوان مثال برای مقابله با گرم شدن کره زمین، بیش از آنکه نیاز به بودجه باشد، محتاج همکاری است.

زادبوم گفت: به نظر می رسد بشر برای حل مشکلات نیاز دارد اولویت خود را تعاونی و همکاری بداند نه کسب سود. باید از ظرفیت تعاونی ها استفاده بهینه کرد.

وی با بیان اینکه تعاونی ها در کل جهان هستند و برای 10 درصد جمعیت شاغل، فرصت ایجاد کرده اند، اظهار داشت: سرمایه در گردش تعاونی ها در دنیا بیش از 2 هزار میلیارد دلار است که برای دستیابی به اهداف مدنظر باید از ظرفیت این نهادها استفاده کرد.

معاون وزیر صمت گفت: با توجه به شعار امسال روز جهانی تعاونی، باید گفت که تعاونی ها می توانند موتور محرک برای حل مشکلات اقلیمی باشند و توسعه سیاست های خاصی را در دستور کار قرار دهند. با تعاونی ها می توان اقتصاد را با سمت کم ترین کربن برد؛ در واقع تعاونی ها برای مقابله با کربن و پایدارسازی محیط زیست و … نقش بسزایی دارند.

وی تاکید کرد: تعاونی ها کارآفرین هستند و باید با سایر اشکال کسب وکارها رقابت کنند. تعاونی ها بسیار منعطف هستند و می توانند از طریق آموزش، مشارکت اعضا در اقتصاد و رفع نیازهای جامعه نقش آفرینی کنند.

زادبوم تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در شرایط تحریمی قرار دارد اما با این حال یکی از کشورهای فعال در حوزه تعاونی است؛ در این شرایط انتظار داریم در یک مشارکت جهانی، همکاری های اقتصادی بین ایران و کشورهای دوست گسترش یابد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 209
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران