از جیب آینده طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 450836 تاریخ : 1397/12/15-14:18:51
,5,22,
تعادل بخشی؛ تنها راه نجات منابع آب‌های زیرزمینی

مدیر عامل آب منطقه ای یزد:

تعادل بخشی؛ تنها راه نجات منابع آب‌های زیرزمینی

نشست شورای حفاظت از منابع آب شهرستان خاتم، با حضور محمدمهدی جوادیان زاده مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد و دیگر اعضای شورا در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، محمدمهدی جوادیان زاده در نشست شورای حفاظت از منابع آب شهرستان خاتم اظهار داشت: بحث آب، بهره‌وری آب و اصول مدیریت صحیح آب از مباحثی هستند که آن را در تمام جلسات گوشزد می‌کنیم زیرا حیات حوزه کشاورزی و صنعت وابسته به آب است و اگر آب نباشد زندگی هم وجود نخواهد داشت.

مدیرعامل آب منطقه‌ای افزود: چهل درصد جمعیت خاتم در روستا زندگی می‌کنند و این بیانگر پایداری کشاورزی در این منطقه است.

وی در مورد خاموشی و کنترل آب چاه‌ها اظهار داشت: بر روی 45‌% از چاه‌های هرات کنتور نصب شده است و با تأمین منابع و تسهیلات برای کشاورزان در آینده 100% این چاه‌ها با کنتور کنترل خواهند شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: تنها راه نجات آب ، اجرای طرح تعادل بخشی منابع آب است سطح چاه‌های یزد سالیانه 77 سانتی‌متر افت دارد، این افت در هرات سالیانه 50 سانتی‌متر، در مروست 55 و در ابرکوه 89 سانتی‌متر است.

جوادیان زاده در خصوص کاهش و افت منابع آب و عدم تخصیص آب به کشاورزی اظهار داشت اولویت ما  اختصاص آب به کشت گلخانه‌ای می‌باشد.

وی در پایان اظهار داشت: متأسفانه در شهر هرات افت سطح آب‌های زیرزمینی و عدم جایگزینی آن باعث عدم تخصیص آب به گلخانه‌های این شهر شده است.

لازم به ذکر است در ادامه جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان خاتم هر یک از اعضا به بیان پیشنهادات و نظرات خود پرداختند که مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 202
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه