در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515898 تاریخ : 1399/04/23-16:42:06
,17,
تصویب 26 مورد سرمایه گذاری خارجی به ارزش 467 میلیون دلار در 3 ماه امسال در بخش صنعت، معدن و تجارت

تصویب 26 مورد سرمایه گذاری خارجی به ارزش 467 میلیون دلار در 3 ماه امسال در بخش صنعت، معدن و تجارت

بخش صنعت، معدن و تجارت در سه ماه اول امسال با 26 مورد و حجم سرمایه گذاری 467 میلیون دلار به ترتیب سهم 45 و 56 درصدی را از لحاظ تعداد و ارزش کل سرمایه گذاری های کشور به خود اختصاص داده است.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل ازشاتا، در سه ماهه اول امسال 58 فقره سرمایه گذاری خارجی به ارزش 832.6 میلیون دلار در کل کشور به تصویب رسیده که بخش صنعت، معدن و تجارت با 26 مورد و حجم سرمایه گذاری 467 میلیون دلار به ترتیب سهم 45 و 56 درصدی را از لحاظ تعداد و ارزش را به خود اختصاص داده است.

در دوره مورد بررسی از لحاظ حجم سرمایه گذاری سهم بخش صنعت 68 درصد، بخش معدن 20 درصد و بخش تجارت 12 درصد می باشد.

از 26 فقره اشاره شده 10 شرکت با 100 درصد سهامدار خارجی، 13 شرکت به صورت مشارکتی با شرکای داخل(J.C) و 3 مورد به صورت مشارکت مدنی، بیع متقابل و BOT می باشند.

بیشترین حجم سرمایه گذاری در دوره مورد بررسی در گروه های ساخت مواد و محصولات شیمیایی، کسب و کارهای اینترنتی و ساخت کک، فرآورده های حاصل از تصفیه نفت بوده است.

چهار کشور اول از لحاظ ارزش سرمایه گذاری خارجی مصوب کشورهای آلمان، امارات، اتریش و چین می باشند.

بیشترین تعداد سرمایه گذاری ها توسط کشور افغانستان با 8 مورد است و کشورهای چین، امارات متحده عربی و آلمان رتبه های دوم تا چهارم را به خود اختصاص دادند.

استانهای سیستان و بلوچستان، تهران و البرز به ترتیب رتبه های اول تا سوم را از لحاظ حجم سرمایه گذاری خارجی مصوب کسب کرده اند.

گفتنی است که سرمایه گذاری خارجی مصوب شامل تمامی درخواست های اعم از سرمایه گذاری جهت ایجاد طرح های جدید، خرید سهام شرکت های موجود و همچنین سرمایه گذاری های خارجی صورت گرفته در سنوات گذشته و بدون پوشش حمایتی قانون میباشد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 188
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران