تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 338390 تاریخ : 1397/02/10-11:38:53
,17,20,
تصویب اعتبار 1600 میلیاردی برای تنش آبی

در نشست هفتگی با خبرنگاران؛

تصویب اعتبار 1600 میلیاردی برای تنش آبی

سخنگوی دولت از تصویب 1600 میلیارد تومان اعتبار برای مقابله با تنش آبی و تامین آب شرب امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، محمدباقر نوبخت در نشست هفتگی خود با اصحاب رسانه به کاهش نزولات جوی در سال جاری اشاره کرد و افزود: از میزان بودجه مصوب 700 میلیارد تومان از منابع داخلی وزارت نیرو و 900 میلیارد تومان از محل تخصیص سازمان برنامه و بودجه تأمین خواهد شد.

سخنگوی دولت با اشاره به جلسه دیروز هیئت وزیران، از تصویب برنامه پیشنهادی کارگروه ملی آب به میزان 1600 میلیارد تومان برای مقابله با تنش آبی و تأمین آب شرب امسال خبر داد.
وی در عین حال با بیان اینکه امسال در تنگنای بیشتری در زمینه کاهش نزولات جوی مواجهیم گفت: از مردم انتظار داریم با قبول تنگنای موجود با درصدی از کاهش مصرف تعادل منابع و مصارف آب را برقرار کنند.
بخش دیگری از سخنان سخنگوی دولت به تراز بازرگانی یک ماه نخست امسال اختصاص داشت.
وی با بیان اینکه ارزش واردات کشور در فروردین امسال دو میلیارد و 529 میلیون دلار بود، ارزش صادرات را سه میلیارد و 133 میلیون دلار اعلام کرد و افزود: این میزان در مقایسه با مدت مشابه پارسال 7.7 درصد به لحاظ ارزشی رشد داشته است و در ماه نخستین سال با تراز بازرگانی مثبت بیش از 500 میلیون دلاری مواجه شدیم.
بخش دیگری از سخنان این عضو کابینه به تخصیص و گشایش ارز با سیاست جدید ارزی دولت اختصاص داشت.
نوبخت گفت: از 22 فروردین تا هشتم اردیبهشت امسال با دلار به نرخ 4200 تومان برای واردات 15 هزار و 403 فقره کالا به ارزش سه میلیارد و 443 میلیون یورو از سوی نظام بانکی ارز تخصیص یافت.
وی تصریح کرد: علاوه بر این دولت و سازمان برنامه و بودجه برای تأمین کالاهای اساسی و دارو با نرخ پیشین 3800 تومان به ازای هر دلار، سه هزار میلیارد تومان بودجه گشایش اعتبار کرد.
نوبخت خاطرنشان کرد: بر همین اساس هیچ توجیهی برای عرضه گرانتر کالا نسبت به گذشته وجود ندارد و سازمان های حمایت از تولید کننده و مصرف کننده و تعزیرات باید برای مقابله با هر گونه گران فروشی احتمالی جدی نظارت کنند.
وی با اشاره به اینکه هیچ کالایی بدون ثبت سفارش وارد نمی شود و همه ثبت سفارش ها هم از طریق سامانه نیما صورت می گیرد، این سیاست دولت را بازگشت ناپذیر دانست و گفت: اقتصاد ما سالانه بیش از صد میلیارد دلار صادرات و حدود 70 تا 80 میلیارد دلار واردات دارد و ارزی که از محل صادرات به دست می آید باید صرف تأمین اموری شود که اولویت اساسی نیاز کشور است.
پرداخت معوقات فرهنگی آموزش و پرورش موضوع دیگر سخنان امروز سخنگوی دولت را به خود اختصاص داد.
نوبخت از هماهنگی با خزانه برای تخصیص تنخواهی به آموزش و پرورش خبر داد تا از محل آن مطالبات معوقه خرید خدمت آموزشی و حق الزحمه امتحانات فرهنگیان پرداخت شود.
وی همچنین با یادآوری اینکه هر سال پرداختی های بودجه های عمرانی به ماه های پایانی سال معطوف می شد گفت: امسال تلاش داریم بخش قابل توجهی از این بودجه ها را در همین سه ماهه نخست سال که فصل کار و تلاش است پرداخت کنیم.

افزایش 6 تا 12 درصدی حقوق ها منطبق با قانون است

سخنگوی دولت، افزایش 6 تا 12 درصدی حقوق ها را منطبق با قانون دانست.
نوبخت در پاسخ به سوالی درخصوص وظیفه سازمان امور مالیاتی در مورد اخذ مالیات از قشرهای مرفه و ثروتمند جامعه گفت: این یک نکته مهم درباره سیاست عدالت مالیاتی است.
وی ادامه داد: باید کسانی که درآمد بیشتری دارند درخصوص اخذ مالیات بیشتر مورد توجه قرار گیرند و از آنها مالیات بیشتری دریافت شود و به همین نسبت افراد با درآمد پایین تر نیز، مالیات کمتری بدهند.
سخنگوی دولت درخصوص درآمدهای معاف از مالیات افزود: البته درآمد افراد تا سقف مشخصی معاف از مالیات است و به همان میزان به نسبت افزایش درآمد سقف دریافت مالیات نیز در قانون تعریف شده است.
نوبخت گفت: عده ای بنا بر هر دلیلی، این توان را دارند که به صورت غیرقانونی از چتر مالیاتی خارج شوند و مالیات نپردازند، به همین جهت سازمان امور مالیاتی چند سالی است که نرم افزاری را تهیه کرده است و حتی از شرکت های خارجی نیز برای به روز کردن این نرم افزار استفاده می کند.
وی در ادامه درخصوص علت افزایش میزان اخذ مالیات ازجانب دولت افزود: علت این امر این است که خیلی از کسانی که قبلاً در پایه مالیاتی قرار نمی گرفتند در حال حاضر شناسایی شده اند.
سخنگوی دولت تصریح کرد: البته باید اقدامات بیشتری انجام شود تا عدالت مالیاتی به صورت کامل رعایت شود.

نوبخت در ادامه در پاسخ به سوال دیگری درخصوص قرارداد خرید هواپیما از شرکت بوئینگ و صحبت های مطرح شده در مورد تصمیم این شرکت درباره حذف این قرارداد به علت تحریم های بانکی گفت: واردات و خرید هواپیما تاکنون به روش اجاره به شرط تملیک بوده و تعدادی هواپیما نیز وارد شده است.
وی ادامه داد: تاکنون وزارت راه جز موانع کلی، چیزی به ما منعکس نکرده است.

سخنگوی دولت در ادامه در پاسخ به سوال دیگری در مورد افزایش 6 تا 12 درصدی حقوق ها و نظر برخی نمایندگان مبنی بر اینکه این افزایش می بایست به صورت پلکانی تا 20 درصد در نظر گرفته می شد، اظهار داشت: حقوق ها به طور متوسط باید 10 درصد افزایش یابد.
نوبخت افزود: گروهی که حقوق های بالاتر دریافت می کنند کمتر از 10 درصد و افرادی که حقوق های پایین دریافت می کنند باید حقوقشان بیش از 10 درصد افزایش یابد.
وی درخصوص آیین نامه اجرایی این قانون گفت: براساس آیین نامه اجرایی قانون، دولت باید این پلکان را ایجاد کند که دولت نیز ضریب 6 تا 12 درصد را انتخاب و ضرایب را مشخص کرد که کاملاً منطبق با قانون است.
سخنگوی دولت در ادامه درخصوص نظر مجلس شورای اسلامی درباره افزایش 20 درصدی حقوق ها افزود: تا قبل از پایان جلسه تصویری از تبصره 12 قانون بودجه در مورد چگونگی افزایش حقوق ها در اختیار رسانه ها قرار می گیرد.
نوبخت در پاسخ به سوال دیگری در مورد واکنش ایران به حمله رژیم صهیونیستی به حلب و حماء و شهادت 18 ایرانی گفت: از جزئیات این موضوع بی خبر هستم و همکاران ما در وزارت امور خارجه موضع کشور را اعلام خواهند کرد.

در حوزه دفاعی و موشکی با هیچ کس مذاکره نمی کنیم

سخنگوی دولت گفت: آزموده 40 ساله را 40 بار دیگر نیز بیازمایند به 40 خطا مبتلا می شوند.
نوبخت در ادامه نشست خبری خود در پاسخ به سوالی در مورد جزئیات تماس تلفنی روز گذشته رئیس جمهور با رئیس جمهور فرانسه و اینکه آیا فرانسه در این گفتگوی تلفنی درخواستی در مورد مباحث موشکی و حضور ایران در منطقه داشته است یا خیر افزود: رئیس جمهور فرانسه بسیار در مورد برجام یا روابط فی ما بین فعال است و اخیراً نیز با رئیس جمهور امریکا مذاکراتی داشته است.
وی ادامه داد: رئیس جمهور فرانسه هم می خواسته گزارش مذاکره با آقای ترامپ را به رئیس جمهور بدهد و هم نوع نگاهی که همواره در عالم سیاست وجود دارد مباحث و متغیرهای مختلفی را مطرح کند.
سخنگوی دولت با بیان اینکه چیز متفاوت و جدیدی از گذشته ها نبوده است، اظهار داشت: باید گفت پاسخ جمهوری اسلامی ایران کاملاً مشخص است که ما درمورد مباحث هسته ای یک سند را می شناسیم و آن سند برجامی است که در حال اجرایی شدن است که البته ازجانب امریکا هیچ گاه اجرایی نشد.
نوبخت ادامه داد: ما درخصوص مباحث دفاعی به صراحت اعلام کرده ایم که در حوزه دفاعی و موشکی حاضر به مذاکره با هیچ کس نیستیم.

وی درخصوص مذاکره در مورد مباحث منطقه ای نیز گفت: جمهوری اسلامی ایران در مورد منطقه سیاست فعالی دارد و شاهد هستید که در حل مشکلات سوریه، با کشورهای همسایه از جمله عراق، ترکیه و روسیه جلساتی داریم و ایران برای ثبات منطقه و مبارزه با تروریسم همواره آماده است و مذاکراتی نیز با طرفین دارد و صحبت های همه را می شنود.
سخنگوی دولت تاکید کرد: موضع ما شفاف است و از آن عقب نخواهیم نشست.

نوبخت در ادامه در مورد برجام نیز گفت: در مورد برجام هیچ سند دیگری وجود ندارد اما اینکه بگویند ما در کنار سند برجام علاقه مند هستیم با ایران مذاکراتی داشته باشیم، موضوعی جداست اما اگر این مذاکرات در مورد مباحث دفاعی باشد، ما در مورد مباحث دفاعی با هیچ کس صحبت نمی کنیم که کشوری به ما بگوید حد و مرز شما چه اندازه است.
وی ادامه داد: مگر ما به فرانسه، امریکا و کشورهای دیگر می گوییم که حد و مرز تسلیحات شما چه اندازه باید باشد که آنها بخواهند به ما بگویند؟ ما کشور مستقلی هستیم و فکر می کنیم آزموده 40 ساله را، 40 بار دیگر نیز بیازمایند به 40 خطا مبتلا می شوند.

هیئت دولت به انتخاب اعضای شورای شهر تهران احترام می گذارد

سخنگوی دولت با اشاره به قرار گرفتن یکی از اعضای هیئت دولت در فهرست نامزدهای شهرداری تهران گفت: ما به شورای شهر تهران اعتماد داریم و آنها را انسانهای فهیم، صاحب تجربه و دارای نظر می دانیم لذا هر که را این شورا بعنوان شهردار انتخاب کند دولت با او بعنوان شهردار همکاری خواهد کرد.
نوبخت اظهار داشت: علاقمندیم با منتخب شورای قانونی و برگزیده شهر تهران همکاری کنیم اما این باعث نمی شود به واسطه حضور شهردار در هیئت وزیران در امور انتخاب شورا مداخله کنیم و معتقدیم آنها به درستی فرد شایسته را انتخاب خواهند کرد.
وی در عین حال حجتی وزیر جهاد کشاورزی را که بعنوان نامزد تصدی شهردار تهران اعلام شده است فردی با لیاقت، شایسته، باتجربه و صادق توصیف کرد و گفت: طبیعی است فرد اینچنینی که با کشاورزان محشور است و مورد نیاز کابینه در قبال از دست دادن همکاری با او مقاومت وجود داشته باشد چرا که نباید قدرت بخشیدن به مدیریت شهری پایتخت موجب ضعف در هیئت دولت شود.
بخش دیگری از سخنان سخنگوی دولت به سوالی درباره بهره گیری بیشتر از نخبگان ایرانی خارج کشور اختصاص داشت وی دراین باره گفت: در دوهفته گذشته بخشی از جلسه سران قوا مربوط به موضوع امنیت سرمایه گذاری و بهره گیری از سرمایه های انسانی خارج کشور بود زمانی که آقای ستاری معاون علمی فناوری رئیس جمهور هم از بازگشت بسیاری از نخبگان بارها گزارش دادند و اینکه آنها با شرایط مطلوبی در حال فعالیت هستند بر همین اساس دولت خود را موظف به حمایت از سرمایه های انسانی خارج کشور می داند.
نوبخت درباره سوال خبرنگاری درباره برخورد با مدیرمسئول رسانه ای که درباره بزه در شهرستان مشهد پرسید اینگونه پاسخ داد: به گفته این عضو کابینه دولت دوازدهم اشتغال ، کاهش فقر و آسیب های اجتماعی از وظایف دولت است و در همین چارچوب حمایت از شفافیت و ایفای مسئولیت رسانه ای را نیز در چارچوب منشور حقوق شهروندی که دولت آن را تعریف و خود را موظف به اجرای آن کرده است، وظیفه خود می دانیم .
وی تصریح کرد: آزادی بیان و نظر در چارچوب قانون در رسانه ها مورد حمایت است بویژه آنکه رسانه ای درباره شفافیت درباره یک بزه تلاش کند لذا دولت از این نوع رسانه ها بطور کامل حمایت می کند.
گله برخی مسافران خارج کشور درباره پرداخت نشدن ارز 4200 تومانی از سوی برخی بانک ها در قالب ارز مسافرتی سوال دیگری بود که از نوبخت شد، نوبخت در این باره گفت: بانک ها موظفند برای پرداخت ارز 4200 تومانی با دریافت مدارک و مستندات قانونی طبق سیاست های ارزی جدید دولت همکاری کنند و نباید مردم این سرمایه های اجتماعی با چنین نگرانی هایی مواجه شوند ، بنابراین هرجا چنین اتفاقی رخ داد گزارش کنید تا به سرعت پیگیری شود.
از سخنگوی دولت برای برنامه های دولت درباره ارتقاء? سطح فعالیت مساجد و اجرا نشدن مصوبه مجلس در رایگان شدن هزینه جاری مساجد نیز سوال شد، او پاسخ داد: همیشه مساجد از آن مردم بوده و با کمک های مردمی اداره شده است ولی از آنجا که در جمهوری اسلامی مردم ، دولت را از هیئت حاکمه متعلق به خود می دانند تقاضای دریافت تسهیلات دولتی را دارند بر همین اساس نیز یکی از تسهیلات ویژه ، پرداخت هزینه های انشعاب ها است که اگر در این باره مواردی قانون اجرا نمی شود قابل پیگیری است.
برنامه دولت در حمایت از حقوق کارگران و حمایت های دولت از حادثه دیدگان معدن یورت نیز دیگر سوال این نشست خبری بود ،? نوبخت پاسخ داد: برای کمک به حادثه دیدگان یورت در همان مقطع زمانی از طریق سازمان برنامه و بودجه کمک های لازم پرداخت شد اما اینکه دولت در این باره بدهی داشته باشد به خاطر ندارم.
وی ادامه داد: طبق قانون برای افزایش حقوق کارگران نیز شورای سه جانبه ای تعیین شد که دولت نسبت به این قشر مولد همواره نگاه احترام آمیز دارد.

بنا به تشخیص دولت ، افزایش حقوق قانونی انجام شده است

سخنگوی دولت با اشاره به تبصره 12 قانون درباره افزایش جداگانه حقوق ؛ حقوق بگیران ازجانب دولت گفت: بنا به تشخیص دولت این افزایش بین 6 تا 12 درصد بوده است .
محمدباقر نوبخت در پاسخ به سوالی مبنی بر انتقاد رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مبنی بر برداشت متفاوت دولت از این تبصره قانونی و اینکه باید سقف افزایش ها بیشتر افزایش می یافت، گفت: به تعداد نمایندگان ممکن است نظر وجود داشته باشد مهم مصوبه ای است که به تائید صحن مجلس رسیده و برای دولت لازم الاجراست.
وی ادامه داد: قانون ، دولت را مکلف کرده حقوق و مزایای مستمر گروههای مختلف حقوق بگیر شاغل دستگاههای دولتی و اعضای هیئت علمی و قضات را بصورت پلکانی نزولی به گونه ای افزایش دهد که طبقات پایین تر از درصد افزایش بیشتر برخوردار شوند که حداکثر آن افزایش 20 درصد و میانگین هم 10 درصد تعیین شده است که بر همین اساس تشخیص دولت کاملا قانونی است و میانگین 10 درصد حقوق ها افزایش داد.
سوال درباره پرداخت خسارت های سنگینی که در استان های مختلف به سبب بارش های بی موقع جوی ایجاد شد این پاسخ ها را در پی داشت: نوبخت گفت همواره روال کار بر این است که سازمان مدیریت بحران وزارت کشور خسارت ها را برآورد می کند و براساس فرمولی آن را به سازمان برنامه و بودجه ارائه می دهد و سازمان نیز درباره نحوه پرداخت این خسارت ها پیش نویسی را تقدیم دولت می کند.
سخنگوی دولت گفت: بر همین اساس پارسال طبق آمار خزانه 1900 میلیارد تومان از این دست جبران خسارت را بصورت کمک بلاعوض پرداخت کردیم و این غیر از آن چه است که نظام بانکی با تضمین دولت تسهیلاتی با کارمزد 4 یا 5 درصد پرداخت می کند.
وی خاطرنشان کرد: طبق قانون 5 درصد بودجه عمومی صرف مدیریت بحران می شود که 3 درصد آن برای پیش گیری از وقوع خسارات و 2 درصد طبق ماده 12 قانون برای جبران خسارت در نظر گرفته شده است .

توان اجرایی و مهندسی کشور برای بازسازی مناطق زلزله زده بسیج شود

سخنگوی دولت گفت: سازمان برنامه و بودجه به نمایندگی از دولت تاکنون پرداخت های قابل توجهی برای بازسازی مناطق زلزله زده تخصیص داده است.
نوبخت در ادامه نشست خبری در پاسخ به این سوال که برغم تلاش دولت و سپاه برای بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه، برخی رسانه های معاند فارسی زبان از جمله بی بی سی فارسی گزارشهایی از مشکلات مردم در این مناطق منتشر می کنند، شما به عنوان سخنگوی دولت اعلام کنید که وضعیت بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه در چه وضعیتی است؟ افزود: شاید بهترین اقدام ما این باشد که جمعی از اهالی رسانه به استان کرمانشاه سفر و خدمات دولت را در جهت جبران خسارات و اقدامات انجام شده برای نوسازی مجدد این مناطق از نزدیک مشاهده کنند.
وی ادامه داد: در کنار این موضوع باید وضعیتی را که در حال حاضر مردم زلزله زده در آن قرار دارند ببینند زیرا آنها قطعاً مشکلاتی دارند و ما باید نهایت تلاشمان را انجام دهیم که در این مناطق سریعتر بازسازی ها کامل شود.
سخنگوی دولت اظهار داشت: تنها در یک مدت کوتاه می شود در کانکس زندگی کرد و باید گفت رفاهی که افراد در منازل مسکونی خود دارند، در کانکس ها وجود ندارد، و پایان این کار زمانی است که بتوانیم بازسازی را کامل کنیم.
نوبخت در ادامه با اظهار امیدواری به تسریع در روند بازسازی گفت: امیدوارم بازسازی در اسرع وقت انجام شود زیرا همه مسئولان ذیربط با همه توان خود در تلاش هستند تا مشکلات رفع شود اما در عین حال نباید مشکلات مردم این مناطق را نادیده گرفت.
وی تصریح کرد: باید همه تلاش ما این باشد که توان اجرایی و مهندسی کشور را در این مورد بسیج کنیم تا مشکل سریعتر حل شود.
سخنگوی دولت ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه به نمایندگی از دولت تاکنون پرداخت های قابل توجهی در این زمینه داشته و باید گفت آنچه دولت در توانش باشد انجام می دهد و مضایقه نخواهد کرد زیرا از نظر عاطفی و بین المللی چنین وضعیتی برای دولت خوب نیست.
نوبخت تاکید کرد: اگر هزار نفر در رفاه باشند همین که یک نفر احساس نارضایتی کند، قطعاً دشمنان انقلاب به سراغ آن فرد ناراضی می روند و آن را به همه تسری می دهند.
وی افزود: در عین حال ما نیز اگر کسی را که در رفاه باشد نمی توانیم به همه تسری دهیم همانگونه که مشکلات را نمی توانیم به همه تسری دهیم.
سخنگوی دولت در پاسخ به سوال دیگری درخصوص آمار ایرانیان محبوس در امریکا و سایر کشورها به اتهام دور زدن تحریم ها گفت: به تفکیک آماری در اختیار ندارم اما وزارت خارجه و سایر دستگاه های ذیربط کاملاً در جریان هستند ضمن اینکه در سفر رئیس جمهور به ترکمنستان نیز آزادی هایی صورت گرفته است.

اطلاعی ندارم تغییراتی در کابینه در حال رخ دادن باشد

سخنگوی دولت با بیان اینکه مشکلات زیاد است و باید برطرف شود، تاکید کرد: در حال حاضر اطلاعی ندارم که تغییراتی در کابینه در حال رخ دادن باشد.
 نوبخت درباره انتقاد رئیس‌جمهور از برخی مدیران و اینکه آیا این نقدها زمزمه تغییر برخی از مدیران است، افزود: برخی ممکن است نگران باشند که کاری انجام نشود و برخی به دلیل توانایی‌ها در مهار کردن مشکلات ممکن است بگویند نگران نباشید ما با برنامه‌های خود می‌توانیم مشکلات را حل کنیم. ما در هیأت دولت افرادی را داشتیم که می‌گفتند مشکلات را حل می‌کنند ولی شش ماه بعد مشاهده می‌کردیم که اتفاقی نیفتاده است.
وی افزود: آقای رئیس‌جمهور بسیار زیرک هستند و از مدیران خود شناخت دارند و اگر نیازی به تغییر و اصلاح باشد در هر شرایطی آن را انجام می‌دهند که این رفتار ناشی از تعهد اخلاقی رئیس‌جمهور است و با توجه به پیمانی که سال گذشته با مردم بسته‌اند، پیگیر مطالب هستند.

بانک مرکزی برنامه های لازم را برای پرداخت ارز به دانشجویان اندیشیده است

سخنگوی دولت گفت: بانک مرکزی برنامه های لازم را برای پرداخت ارز به دانشجویان اندیشیده و دولت نیز با این موارد مخالف نبوده است. 
محمدباقر نوبخت در پاسخ به این سوال که برخی کانال های محافظه کار از قول شخصیت های امنیتی درباره تلگرام اظهار نظرهایی را مطرح می کنند، آیا دولت تلگرام را تهدیدی برای کشور می داند، افزود: اینکه برخی کانال ها اظهاراتی را می کنند، موضوع دیگری است ولی اگر از جانب شخصیت های امنیتی مسائلی را مطرح می کنند، سخنگوی دولت من هستم و من باید مواضع را مطرح کنم.

وی در پاسخ به سوالی در مورد عوارض خروج از کشور برای دانشجویان گفت: این عوارض را مجلس شورای اسلامی بعد از پیشنهاد دولت اصلاح کرد، اما در حال حاضر از آن بی خبرم.
سخنگوی دولت افزود: هدف دولت از این عوارض، داشجویان و ایجاد مشکل برای آنها نیست، در حال حاضر نیز کارگروهی مشخص شده است که به صورت روزانه این مسائل را رصد می کند، ضمن اینکه بانک مرکزی برنامه های لازم را برای پرداخت ارز به دانشجویان اندیشیده و دولت نیز با این موارد مخالف نبوده است.

سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال که دولت چه واکنشی به ایجاد فضای یأس و نا امیدی در برخی رسانه ها دارد اظهار داشت: دولت از رسانه های متعهد و مسئول انتظار دارد که عنصر احساس مسئولیت و نگاه به منافع ملی را در نظر بگیرند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر تمام تلاش امریکا و اسرائیل این است که بگویند کار نظام تمام شده است اظهار داشت: باید رسانه ها منافع ملی را از مباحث جناحی و انتقادی تفکیک کنند، باید این موضوع با احساس مسئولیت بیشتری برطرف شود.

نوبخت درپاسخ به سوال دیگری در مورد انتقال نوسانات بازار ارز به سکه و اینکه با توجه به روشن شدن دست های پشت پرده در مورد ثبت نام پیش فروش سکه و وجود برخی از خریدارانی که تا 25 هزار سکه خریده اند، با این افراد چه برخوردی می شود، گفت: فعلا سیاستی جز آنچه به عنوان حراج اعلام کردیم در نظر نداریم.
وی ادامه داد: اگر به صورت معقول گفته شود که امکان خرید سکه تا چه تعداد وجود دارد، ممکن است تا حدی این موضوع را نظام مند کنند اما سیاست ما فعلا همین روش جاری است و من این موضوع مطرح شده را با مسئولان ذی ربط مطرح می کنم.

سخنگوی دولت در ادامه در خصوص طرح های اولویت دار دولت گفت: در خصوص طرح های برجسته بخش خصوصی و عمرانی، باید بگویم تا چند ماه آینده دو استان آذربایجان غربی و گیلان به شبکه سراسری راه آهن متصل می شوند، همچنین چندین طرح بزرگ از جمله طرح های آبی نیز در دستور کار دولت است که در 40 سالگی انقلاب افتتاح می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 203
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران