در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518991 تاریخ : 1399/06/16-11:40:33
,17,4,
تصمیم چین برای کنار گذاشتن تدریجی اوراق قرضه آمریکا

خبرگزاری دولتی چین خبر داد:

تصمیم چین برای کنار گذاشتن تدریجی اوراق قرضه آمریکا

گلوبال تایمز(خبرگزاری دولتی چین)خبر داد: با بالا گرفتن تنش ها بین واشنگتن و پکن، دولت چین به دنبال این است که دارایی های خود از اوراق قرضه آمریکا را به تدریج کاهش دهد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از رویترز، خبرگزاری دولتی چین (گلوبال تایمز) خبر داد که با بالا گرفتن تنش ها بین واشنگتن و پکن، دولت چین به دنبال این است که دارایی های خود از اوراق قرضه آمریکا را به تدریج کاهش دهد.

در حالی که تنش های بین چین و آمریکا در مورد مسائل گوناگونی شامل ویروس کرونا، تجارت و تکنولوژی بالا گرفته است، هر لحظه نگرانی های بازارهای مالی جهان از این که چین برای مقابله با فشارهای آمریکا از فروش اوراق قرضه آمریکا به عنوان یک اسلحه استفاده کند، بیشتر می شود.

ژی جونیانگ، استاد دانشگاه مالی و اقتصاد شانگهای در مصاحبه با گلوبال تایمز گفت: در وضعیت عادی چین به طور تدریجی دارایی های اوراق قرضه خود را به حدود 800 میلیارد دلار کاهش خواهد داد.

او ادامه داد: البته در وضعیت غیرعادی مانند درگیری نظامی، چین تمام اوراق قرضه آمریکای خود را خواهد فروخت.

چین دومین دارنده خارجی بزرگ اوراق قرضه آمریکا در جهان است و طبق داده های رسمی، میزان دارایی اوراق قرضه آمریکای چین در ماه ژوئن از 1.083 تریلیون دلار در ماه می به 1.074 تریلیون دلار کاهش یافت.

امسال چین به طور مداوم دارایی خود از اوراق قرضه آمریکا را کاهش داده؛ این در حالی است که به 800 میلیارد دلار رساندن میزان این ذخایر از سطح فعلی به معنای کاهش بیش از 25 درصدی آنها است.

در این میان، تحلیل گران از فروش مقیاس وسیع این اوراق به عنوان «گزینه بمب اتمی» چین یاد می کنند و معتقدند این اقدام می تواند باعث آشوب در بازارهای مالی جهان شود.

جونیانگ یک دلیل دیگر احتمال انجام این اقدام توسط چین را افزایش بی رویه سطح بدهی آمریکا دانست که در حال حاضر به بالاترین سطح خود از جنگ جهانی دوم تا کنون رسیده است.

این سطح بدهی ریسک عدم بازپرداخت اوراق قرضه خزانه داری را بالا برده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 186
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران