صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521530 تاریخ : 1399/07/28-13:45:47
,10028,
تشکیل کارگروه مشترک تامین اجتماعی و اتاق اصناف برای تعامل بیشتر

دکتر سالاری مطرح کرد:

تشکیل کارگروه مشترک تامین اجتماعی و اتاق اصناف برای تعامل بیشتر

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی تعامل مستمر با شرکای اجتماعی را مورد تأکید قرار داد و گفت: به همین منظور کار گروه مشترکی را به زودی فعال می کنیم و گروهی نیز در فضای مجازی تشکیل می شود که مدیران حوزه های مختلف سازمان و مدیران حوزه اصناف در آن حضور خواهند داشت و امکان گفتگوی مداوم و همفکری با نمایندگان شرکای اجتماعی فراهم می شود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر مصطفی سالاری در جلسه ای با اعضای هیات مدیره اتاق اصناف ایران، اظهار داشت: تامین اجتماعی در این شرایط سخت اقتصادی ماهیانه بیش از 12 هزار میلیارد تومان حق بیمه دریافت می کند. شفافیت و پاسخگویی در اولویت این سازمان قرار دارد و ما با دریافت حق بیمه تعهداتی در قبال جامعه هدف برعهده می گیریم که باید تعهدات قانونی سازمان را به خوبی ایفا کنیم.

وی افزود: حدود 3 میلیون و 500 هزار بازنشسته و 14 میلیون بیمه شده اصلی تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی قرار دارد که این جامعه و اعضای خانواده آنان که به حدود 45 میلیون نفر می رسند، بایستی با اطمینان خاطر از خدمات تامین اجتماعی برخوردار باشد و هدف نهایی سازمان تامین اجتماعی رفع دغدغه و نگرانی نیروی کار است.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بهبود وضعیت معیشت بازنشستگان را اولین و مهمترین وظیفه این سازمان برشمرد و گفت: 6600 میلیارد تومان مستمری ماهیانه ای که سال گذشته به بازنشستگان پرداخت می شد، در سال جاری به بیش از 10 هزار میلیارد تومان رسیده است و ما تلاش کرده ایم که شرایط زندگی بازنشستگان را ارتقا دهیم و دغدغه بازنشستگان را برطرف کنیم.
سالاری پرداخت مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد را دومین وظیفه و تعهد قانونی سازمان تأمین اجتماعی برشمرد و افزود: تاخیر حدود 18 ماهه پرداخت مطالبات مراکز درمانی را جبران کردیم و امروز بدون هیچ تاخیری پرداخت ها مطابق با روال قانونی درحال انجام است.
وی شفافیت و تسهیل خدمت رسانی را از مسائل بسیار مهم در سازمان تأمین اجتماعی برشمرد و گفت: حدود 2000 بخشنامه را با مشارکت فعال نمایندگان شرکای اجتماعی تنقیح کردیم و در نهایت با تکمیل این فرآیند 60 بخشنامه تنقیحی جایگزین 2000 بخشنامه قبلی می شود.
سعید ممبینی، رئیس اتاق اصناف نیز در این جلسه گفت: با مدیریت دکتر سالاری بر سازمان تأمین اجتماعی شاهد تحول و نگاه متفاوت در حوزه اصناف هستیم و اطمینان داریم که ارتباط خوبی بین اصناف و سازمان تامین اجتماعی وجود دارد و اصناف از خدمات سازمان تأمین اجتماعی استفاده می کنند.
وی افزود: توقع ما این است که روحیه تعاملی و گفتگو با شرکای اجتماعی در همه مجموعه های سازمان گسترش یابد و امیدواریم سه جانبه گرایی در ساختار سازمان تامین اجتماعی تقویت شود.
ممبینی مقررات و همچنین روند اجرای قوانین مشاغل سخت و زیان آور را نیازمند اصلاح ارزیابی کرد و گفت: درباره مشاغل سخت و زیان آور هم به کارفرمایان صدمه وارد می شود و هم شاهد نوعی فساد در فرآیندهای آن هستیم که باید جلوگیری شود.
مهرداد قریب، معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی گفت: تقویت تعامل با شرکای اجتماعی همواره مورد توجه سازمان تامین اجتماعی است و ما وظیفه داریم که تعهدات خود را به نحو مطلوب در قبال اصناف انجام دهیم.
وی افزود: اصناف در ارتباط با بیمه پردازی تعامل خوبی دارند و 85 درصد آنان لیست خود را به صورت مرتب و ماهیانه پرداخت می کنند.
قریب تعامل سازنده و بهره گیری از نظرات شرکای اجتماعی را مورد تأکید قرار داد و گفت: در سازمان تأمین اجتماعی کاری با اهمیت و حساسیت بسیار بالا همچون اصلاح و تنقیح بخشنامه ها با مشارکت ذی نفعان و نمایندگان شرکای اجتماعی در حال انجام است و مشارکت شرکای اجتماعی در تنظیم بخشنامه ها از اقدامات بسیار مهم سازمان تامین اجتماعی است.
روزبه کردونی، رئیس موسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی گفت: نگاه عالمانه و مسئله محور اتاق اصناف موجب فراهم شدن امکان رفع مشکلات و برقراری تعامل سازنده برای بهبود خدمت رسانی سازمان تأمین اجتماعی به این مجموعه بزرگ شده است.
وی افزود: تعامل با شرکای اجتماعی تنها با هدف بیان دیدگاه ها صورت نمی گیرد و هدف نهایی رسیدن به فهم مشترک و انجام همفکری برای بهبود و ارتقاء مستمر خدمات به جامعه است.

دکتر سالاری در سازمان تامین اجتماعی گفتگو و تعامل را با هدف حل مسئله در دستور کار قرار دارد.
عمران نعیمی، مدیرکل امور حقوقی و قوانین سازمان تأمین اجتماعی گفت: به منظور ایجاد شفافیت حداکثری تمام بخشنامه های مربوط به بیمه شدگان، بازنشستگان و کارفرمایان از طریق سایت سازمان تأمین اجتماعی در دسترس عموم مردم قرار گرفته و تامین اجتماعی اقدام شاخصی در این زمینه انجام داده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 145
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران