جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514065 تاریخ : 1399/03/20-09:08:14
,17,
تشکیل صد و سومین تعاونی توسعه و عمران شهرستانی

معاون وزیر کار خبر داد

تشکیل صد و سومین تعاونی توسعه و عمران شهرستانی

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از فعالیت 103 شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستانی در کشور خبر داد و نقش این تعاونی ها را در درآمدزایی و اشتغال جوانان بومی موثر خواند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، محمد کبیری با اشاره به اهداف تشکیل تعاونی های توسعه و عمران شهرستانی اظهار کرد: فعالیت شرکتهای تعاونی توسعه و عمران شهرستانی سبب تسریع در رشد و توسعه شهرستانها، هدایت منابع مردمی به بخشهای تولیدی، بسترسازی برای ورود بخشهای تعاونی و خصوصی به فعالیتهای اقتصادی و جلوگیری از واگذاری طرح های با احتمال رانت زایی به بخش خصوصی می شود.

وی ظرفیتهای تعاونی های توسعه و عمران شهرستانی را مورد اشاره قرار داد و افزود: شرکتهای تعاونی توسعه و عمران شهرستانی می توانند در راستای توسعه شهرستان نقش مؤثری در درآمدزایی و اشتغال جوانان بومی داشته باشند.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه از تشکیل صد و سومین تعاونی توسعه و عمران شهرستانی خبر داد و گفت: خوشبختانه در روزهای اخیر صد و سومین شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستانی در استان خراسان شمالی و در شهرستان مانه و سلقان افتتاح شد که این تعاونی با داشتن 520 نفر عضو برای 50 نفر اشتغالزایی کرده است.

کبیری در عین حال در خصوص آخرین آمار تشکیل تعاونی های توسعه و عمران شهرستانی گفت: در حال حاضر 103 تعاونی توسعه و عمران شهرستانی در سراسر کشور و در 27 استان داریم که بیش از 100 هزار نفر عضو دارند. با توجه به موافقت نامه هایی که در سال گذشته داشتیم یقینا تعداد تعاونی های توسعه و عمران شهرستانی در آینده نزدیک بیشتر خواهد شد که البته شروع به کار بسیاری از آنها به دلیل مساله کرونا و به تعویق افتادن مجامعشان با تاخیر همراه بوده است.

وی بهره برداری از پروژه های گردشگری، بهره برداری از مجتمع های فرهنگی و ورزشی، بهره برداری از کارخانه آب مجتمع گلخانه ای، احداث قرارگاههای خورشیدی، انجام پروژه های توسعه ای در استان ها و تکمیل پروژه های نیمه تمام دولت را بخشی از خدمات ارائه شده در شهرستانهای مختلف توسط شرکتهای تعاونی توسعه و عمران شهرستانی برشمرد.

معاون وزیر کار خاطرنشان کرد: سیاست وزارت تعاون در سال 1399 در خصوص تعاونی های توسعه و عمرانی شهرستانی توسعه کیفی شرکتهای تعاونی بوده تا بتوانیم در شرایط سخت اقتصادی پیش آمده قبل از آنکه به فکر افزایش تعداد این تعاونی ها باشیم، فرایند فعالیت تعاونی هایی که پیش از این درخواست خود را ثبت کرده بودند را تسهیل ببخشیم و از نظر کیفی سطح خدمات آنها را در راستای توسعه شهرستان ها بالا ببریم.

مطابق قانون تأسیس شرکتهای تعاونی توسعه و عمران شهرستانی حداقل تعداد اعضاء جهت ثبت تعاونی باید به میزان نیم درصد جمعیت آن شهرستان بر اساس آخرین آمار سرشماری عمومی نفوس و مسکن باشد. در حال حاضر شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان یزد با 10 هزار عضو و شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان شیراز با 9290 نفر عضو بزرگترین تعاونی های توسعه و عمرانی شهرستانی در کشور به شمار می روند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 203
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران