تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514550 تاریخ : 1399/03/27-11:57:58
,10025,
تشکل کارگروه حسابرسان داخلی صنعت بیمه در سندیکای بیمه گران راه اندازی شد

بیمه دانا، میزبان مدیران حسابرسی داخلی شرکت های بیمه

تشکل کارگروه حسابرسان داخلی صنعت بیمه در سندیکای بیمه گران راه اندازی شد

نشست هم اندیشی مدیران حسابرسی داخلی صنعت بیمه روز 25 خرداد ماه جاری در سالن اجتماعات ساختمان مرکزی بیمه دانا با حضور اعضا برگزار شد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بیمه دانا، در این نشست ابتدا محمدرضا خسروی، مدیر حسابرسی و کنترل داخلی بیمه دانا طی سخنانی، ضمن تبریک تصویب "تشکل کارگروه حسابرسی داخلی صنعت بیمه"، از کلیه کسانی که در این راه همکاری و تلاش کردند تشکر کرد و با اشاره به ضرورت همکاری و تعامل اعضای این تشکل به منظور رسیدن به اهداف پیش بینی شده، تثبیت و تحکیم جایگاه حسابرسی داخلی در صنعت بیمه، انتخاب دبیر کارگروه با هدف تدوین، طبقه بندی، نگهداری و انتقال اخبار و اطلاعات به اعضای تشکل را مورد تاکید قرار داد و خواستار یکسان سازی و به روز رسانی چک لیست های رسیدگی، برنامه رسیدگی و گزارشگری و دیگر اولویت های کاری کارگروه شد.

با توجه به تصویب تشکل و راه اندازی کارگروه حسابرسی داخلی در سندیکای بیمه گران و تایید این امر از سوی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و در ادامه روند حرکت رو به جلو از تیر ماه سال جاری، کارگروه حسابرسان داخلی صنعت بیمه فعالیت حرفه ای خود را آغاز می کند. بهمین منظور اهداف و اولویت های اولیه و اصلی کارگروه (شامل: تدوین و یکسان سازی چک لیست ها، بررسی استقرار کنترل های داخلی، طراحی و نصب نرم افزار حسابرسی، موضوع آموزش مستمر همکاران و ...( مورد تاکید اعضاء حاضر قرار گرفت.

با توجه به اهمیت وجود کارگروه تخصصی حسابرسی داخلی و امکان ایجاد هماهنگی با بیمه مرکزی، پژوهشکده بیمه و سندیکای بیمه گران برای در اختیار قرار دادن امکانات مورد نیاز کارگروه برای برگزاری سمینار های آموزشی و تخصصی جهت تثبیت و ارتقاء جایگاه حسابرسی داخلی در صنعت بیمه، استفاده از ظرفیت های موجود مورد تاکید قرار گرفت.

اعضای این تشکل در نشست هم اندیشی خود، ضمن مذاکره در خصوص تهیه، تدوین و یکسان سازی چک لیست های رسیدگی، همچنین بر ارائه دوره ها و کلاس های آموزشی و کاربردی لازم برای تقویت دانش و اطلاعات اعضا، مشارکت فعالانه و استفاده از اطلاعات و انتقال اخبار از طریق شبکه های اجتماعی تاکید کردند.

گفتنی است: در این نشست اعضای حاضر هرکدام به صورت جداگانه نظرات و پیشنهادات خود را در باره نحوه عملکرد کارگروه، چگونگی مشارکت اعضا، بومی سازی اطلاعات واحد ها، نظارت هوشمند بر عملکرد ها، رعایت دستورالعمل ها و آیین نامه ها، اصلاح ساختار سیستم و بهبود عملکرد آن و نیز ارائه آموزش های کاربردی به اعضا بیان کردند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 174
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران