صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521108 تاریخ : 1399/07/20-17:01:18
,6,
تشکل های خودرویی برای مقابله با قاچاق لوازم یدکی متمرکز شوند

مقام مسوول:

تشکل های خودرویی برای مقابله با قاچاق لوازم یدکی متمرکز شوند

مدیرکل دفتر تبلیغات هوشمندانه و مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: این دفتر از همه توان و ظرفیت تشکل ها، انجمن ها و اتحادیه ها به عنوان بازوی تخصصی و اجرایی، درسطح پیشگیری و نیز مبارزه با قاچاق استفاده خواهد کرد، اما تشکل های خودرویی برای مقابله با قاچاق لوازم یدکی باید متمرکز شوند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از انجمن صنایع همگن قطعه سازی خودرو کشور، «مهدی کوشا» در جلسه ای با هیات رییسه این انجمن افزود: حجم لوازم یدکی و قطعات خودرو که به شکل غیررسمی و قاچاق وارد کشور می شود، قابل توجه است.

وی اضافه کرد: این میزان قاچاق علاوه بر اینکه از نظر اقتصادی و اجتماعی برای کشور زیان بار است، به دلیل کاربرد گسترده در خودرو و شبکه حمل و نقل کشور، سلامتی و امنیت هموطنان را نیز تهدید می کند.

کوشا توضیح داد: برای مقابله با قاچاق، چنانچه نقاط آلوده در این حوزه به درستی آسیب شناسی شوند و گزارش های دقیق مردمی در این زمینه باشد، ستاد مبارزه با قاچاق کالا وارز در چارچوب مقابله و مبارزه نقشی اساسی ایفا خواهد کرد.

وی،نسبت به تشکیل جلسات جزیره ای با انجمن ها و تشکل های مختلف در این حوزه انتقاد کرد و گفت: دفتر تبلیغات هوشمندانه و مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای رسیدن به نتیجه در این بخش چند برنامه محوری را در دستور کار قرار داده که تمرکز و همگرایی همه انجمن ها، اتحادیه ها و تشکل های مردم نهاد که در حوزه خودرو فعالیت دارند، یکی از آنها به شمار می آید.

کوشا تاکیدکرد: تشکل های فعال در حوزه خودرو باید از حالت جزیره ای خارج شده و همه ظرفیت و توان آنها برای پیشگیری و مبارزه با قاچاق لوازم یدکی و قطعات در یکجا متمرکز شود، همچنین فرهنگ سازی، اقناع مسوولان و مردم بوسیله گزارش های خبری در رسانه ها از دیگر برنامه های این دفتر است.

وی با اشاره به اهمیت و تاثیر کیفیت تولیدات داخلی در پیشگیری از قاچاق، گفت: تولید باکیفیت و در سطح کلاس جهانی و صادرات محور، مقدمه و پیش ­نیاز پیشگیری از قاچاق بشمار ­ می ­رود.

مدیرکل دفتر تبلیغات هوشمندانه و مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تاکید کرد: برای رسیدن به نتیجه مطلوب در پیشگیری و مبارزه با قاچاق، همکاری همه بخش­های مرتبط اعم از مسوولان و تشکل­های مردمی ضروری است.

پیشتر مدیرکل پیشگیری قاچاق کالا و ارز، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، از کشف یک هزار و 639 میلیارد ریال لوازم یدکی قاچاق خودرو از ابتدای امسال تا پایان مردادماه خبر داده بود.

«امیرمحمد پرهام فر» افزود: کشفیات قاچاق در حوزه لوازم یدکی خودرو در سال 97 به میزان یک هزار و 635 میلیارد ریال و سال گذشته چهار هزار و 311 میلیارد ریال بود که رشد 63 درصدی را نشان می دهد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 219
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران