صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518921 تاریخ : 1399/06/15-13:17:56
,17,
تشدید بازرسی از انبارها/ کاهش موارد احتکار ماسک

سازمان صمت تهران اعلام کرد

تشدید بازرسی از انبارها/ کاهش موارد احتکار ماسک

معاون نظارت و بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران از دو برابر شدن موارد بازرسی از انبارها در زمینه قاچاق و احتکار در مرداد امسال نسبت به ماه مشابه سال گذشته و همچنین کاهش موارد احتکار ماسک خبر داد و گفت که بیشترین شکایات مردمی در یک ماه اخیر نیز در حوزه نان، لبنیات، مرغ و تخم مرغ و میوه و سبزیجات بوده است.

به گزارش بانک و صنعت، سعید محمدی پور معاون نظارت و بازرسی اداره کل صمت استان تهران، اظهار کرد: در مرداد ماه بیش از 60 هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی انجام شده که از این تعداد 10 درصد منجر به کشف تخلف شده است. یعنی در ماه گذشته 6200 پرونده به ارزش ریالی 189 میلیارد تومان تشکیل شده است.

وی همچنین از انجام 6155 مورد بازرسی در زمینه قاچاق در ماه گذشته خبر داد و گفت: از این تعداد 46 مورد منجر به کشف تخلف و تشکیل پرونده به ارزش ریالی یک میلیارد و 400 میلیون تومان شده است.

معاون نظارت و بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان تهران در ادامه با بیان اینکه در شرایط فعلی بازار کشور و وجود تحریم ها در زمینه قاچاق و احتکار نظارت بیشتری می شود، تصریح کرد: بنابراین تعداد بازرسی در زمینه قاچاق و احتکار در مرداد ماه امسال نسبت به ماه مشابه سال گذشته صد در صد و نسبت به ماه گذشته شش درصد افزایش داشته است. بنابراین در ماه گذشته و ماه جاری بازرسی های بیشتری به بازرسی از انبارها و در زمینه احتکار و قاچاق اختصاص داده شده است.

محمدی پور با بیان اینکه سیاست سازمان های صنعت، معدن و تجارت ناامن کردن وضعیت برای سودجویانی است که از ناپایداری بازار سوء استفاده می کنند، گفت: طی گشت های مشترک تعزیرات، دادستانی و پلیس امنیت اقتصادی، آگاهی و اماکن 1877 گشت انجام گرفته که 687 مورد تخلف با ارزش ریالی 55 میلیارد تومان به تعزیرات ارسال شده است.

بیشترین شکایات مردمی و بیشترین تخلفات در کدام بخش ها بوده؟

وی در ادامه تعداد شکایت مردمی به صورت حضوری و تلفنی را 4442 مورد عنوان کرد و گفت: از این تعداد 2464 مورد تلفنی با سامانه 124 و 1978 مورد حضوری با ارائه مستندات دریافت شده و تعداد 3237 مورد غیر متخلف و 1205 فقره به عنوان متخلف شناخته شده است. بیشترین شکایات مردمی در یک ماه اخیر نیز در حوزه نان، لبنیات، مرغ و تخم مرغ و میوه و سبزیجات بوده است.

همچنین به گفته معاون نظارت و بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان تهران در بحث نظارت بر آرد و نان استان تهران 3120 مورد بازرسی انجام گرفته که 672 پرونده به ارزش 302 میلیون تومان تشکیل شده است.

محمدی پور با بیان اینکه در ماه گذشته بیشترین تخلف ها در حوزه انبارها، احتکار، مرغ، تخم مرغ و نان بوده، تصریح کرد: بیشترین کشفیات احتکار نیز مربوط به لوازم خانگی، آهن آلات، نئوپان، مصالح ساختمانی و آرایشی بهداشتی بوده است.

وضعیت توزیع ماسک بهتر شده

وی با بیان اینکه در زمینه ماسک وضعیت بهتر و تعداد کشفیات احتکار کم تر شده، گفت: قرار شده متناسب با میزان تولید ماسک مواد اولیه به واحدهای تولیدی تخصیص داده شود و آن ها از طریق کانال های مشخص تعریف شده یعنی دانشگاه های علوم پزشکی تحویل دهند. 42 واحد تولیدی صنفی هم از طریق سامانه تعریف شده مواد اولیه دریافت کنند و به مراکز تعیین شده یعنی فروشگاه های زنجیره ای، ادارات، ارگان ها و ایستگاه های مترو و اتوبوس به قیمت مصوب تحویل دهند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 193
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران