زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 510139 تاریخ : 1399/01/12-16:09:50
,2,
تسهیلات کم بهره بانک ها برای مشاغل خرد آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا

در جلسه مدیران عامل بانک ها مطرح شد؛

تسهیلات کم بهره بانک ها برای مشاغل خرد آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا

مشاور وزیر بهداشت از تدوین شیوه نامه تخصیص تسهیلات کم بهره سیستم بانکی برای مشاغل خرد آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا در جلسه مدیران عامل بانک ها خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، علیرضا زالی با تاکید بر اینکه مفاد این جلسه درباره تدارک یک شیوه نامه از سوی بانک ها برای کاهش ضرر و زیاد صاحبان مشاغل خرد آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا بود، گفت: این شیوه نامه در قالب تسهیلات کم بهره و طولانی مدت خواهد بود. 

وی حفاظت از کارکنان بانک ها و مروری بر اصول بهداشتی لازم در این زمینه را از دیگر مباحث طرح شده در این جلسه عنوان و اظهار کرد: خوشبختانه بانک ها طی روزهای اخیر تجارب خوبی در ارتباط با ایجاد مکانیزم های مراقبتی از کارکنان کسب کرده اند. البته با این وجود تعدادی از پرسنل بانک ها متاسفانه درگیر بیماری کرونا شده و تعدادی هم شهدای خدمت داشته ایم.

زالی ادامه داد: استمرار، تعمیق و افزایش بهره مندی از بانکداری الکترونیک و مراجعه حداقلی مردم به شعب بانک ها میتواند در این روزها بسیار راهگشا باشد.

وی درباره مهلت سه ماهه تعویق پرداخت اقساط تسهیلات نیز تاکید کرد: بانک مرکزی در حال تدوین شیوه نامه مربوطه در چارچوب ضوابط ستاد ملی مقابله با کروناست و تولیت این موضوع بر عهده بانک مرکزی است. 

مشاور وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: برخی بانک ها با کمبود امکانات حفاظتی مواجه بودند که مقرر شد در مکانیزم های جبرانی وزارت بهداشت تامین این موارد دیده شود. همچنین قرار شد درباره وحدت رویه برای استمرار نوع و میزان فعالیت شعب و نحوه خدمت رسانی سیستم بانکی در این روزها مسایل با ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح و تصمیمات مقتضی اتخاذ شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 228
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران