صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521002 تاریخ : 1399/07/19-12:43:55
,17,
تسریع در تخلیه بیش از یک میلیون تن کالا از بنادر گمرکی کشور

معاون فنی و امور گمرکی اعلام کرد:

تسریع در تخلیه بیش از یک میلیون تن کالا از بنادر گمرکی کشور

معاون فنی و امور گمرکی ایران گفت: تعداد 15 فروند شناور حاوی 586 هزار تن کالای اساسی در حال تخلیه و 10 فروند دیگر با 584 هزار تن اقلام اساسی منتظر پهلوگیری در لنگرگاه هستند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از گمرک ایران، مهرداد جمال ارونقی با اشاره به سه میلیون و 402 هزار تن کالاهای اساسی موجود در بنادر کشور، اظهار داشت: از این میزان حدود 2 میلیون و 376 هزار تن از کالاهای اساسی در بندر امام خمینی (ره) دپو شده است که ذرت با یک میلیون و 623 هزار تن در صدر کالاهای موجود قرار دارد.

وی با اشاره به سه میلیون و 791 هزار تن موجودی کالاهای غیراساسی غیرکانتینری، تصریح کرد: برآوردها نشان می دهد که بیش از 80 درصد این اقلام را مواد اولیه، اجزاء و قطعات، تجهیزات مربوط و مواد واسطه ای مرتبط با خطوط تولید، همچنین ماشین آلات مربوط به واحدهای تولیدی و لوازم و تجهیزات مربوط به پروژه های راهبردی و ملی تشکیل می دهد.

وی، تعداد کل کانتینرهای موجود در بنادر کشور را 102 هزار تی.ای.یو برشمرد و خاطرنشان کرد: این تعداد، کل کانتینرهای موجود در بنادر کشور در رویه های مختلف را نشان می دهد اما تعداد کانتینرهای پُر وارداتی بالغ بر 30 هزار باکس است که محتوای آنها برنج و اقلام غیراساسی است.

ارونقی تاکید کرد: امیدواریم با اجرای تصمیمات مهم اتخاذ شده پس از سفر معاون اول رییس جمهور به استان هرمزگان، روند ترخیص کالاهای اساسی و غیراساسی از گمرکات کشور تسهیل و تسریع شود.

پیش از این نیز اعلام شده بود که در پنج ماهه نخست سال جاری بیش از 10 میلیون تن کالای اساسی در 25 گروه کالایی با ارزش بالغ بر 4.7 میلیارد دلار از گمرکات وارد کشور شده که با وجود شرایط بحرانی کرونا و تحریم های اقتصادی، این آمار رکورد جدیدی در ترخیص اقلام اساسی و ضروری مورد نیاز کشور در مقایسه با آمار سال های گذشته به شمار می رود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 127
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران