همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 349063 تاریخ : 1397/02/29-10:01:55
,5,10033,
ترکیه غیرمستقیم به موضوع انتقال آب از دریاچه وان به دریاچه ارومیه تمایل دارد

ترکیه غیرمستقیم به موضوع انتقال آب از دریاچه وان به دریاچه ارومیه تمایل دارد

مسعود تجریشی، معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست از تمایل غیرمستقیم ترکیه برای انتقال آب وان به دریاچه ارومیه خبر داد و تاکید کرد ما تمایلی به انجام این کار نداریم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، مسعود تجریشی درباره احتمال انتقال آب از دریاچه وان در ترکیه به دریاچه ارومیه گفت: در حال حاضر برنامه عملیاتی برای این کار وجود ندارد و صرفا در حد یک ایده است.

وی ادامه داد: مطالعات مختلفی در خصوص انتقال آب به دریاچه ارومیه چه در داخل حوضه و چه در خارج از حوضه انجام شده، اما هیچ‌کدام عملیاتی نشده است و برنامه ما برای احیای دریاچه ارومیه در حال حاضر صرفه‌جویی آب در داخل حوضه آبریز دریاچه ارومیه است.
معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست با بیان اینکه مطالعات انتقال آب از ترکیه به دریاچه ارومیه هنوز به اتمام نرسیده، تصریح کرد: در حال حاضر به دلیل بالا آمدن سطح تراز دریاچه وان زیست ماهی‌های موجود در این دریاچه با مشکل مواجه شده است و از همین‌رو کشور ترکیه غیرمستقیم به موضوع انتقال آب از دریاچه وان به دریاچه ارومیه تمایل دارد، البته ما تمایلی به انتقال آب از وان به ارومیه نداریم.
تجریشی با بیان اینکه مطالعات وزارت نیرو در زمینه انتقال آب از دریای خزر به دریاچه ارومیه به اتمام رسیده، تصریح کرد: ستاد احیا حدود سه سال پیش با انتقال آب از دریای خزر به دریاچه ارومیه به دلیل مسائل زیست محیطی مخالفت کرد. در حال حاضر نیز جمع‌بندی مطالعات وزارت نیرو همان نظری است که سه سال پیش ستاد احیا در خصوص انتقال آب از دریای خزر به دریاچه ارومیه اعلام کرده بود.
وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره انتقال آب از دریای عمان و خلیج فارس گفت: وزارت نیرو مجوز احداث آب‌شیرین‌کن در برخی مناطق خلیج فارس را نداده است، اما از آنجا که دریای عمان به دریای آزاد متصل است و عمق زیادی دارد در برنامه‌های انتقال آب وزارت نیرو قرار دارد. ما نیز در حال بررسی موارد زیست محیطی این منطقه هستیم تا بتوانیم آب را به فلات مرکزی ایران منتقل کنیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 228
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران