در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512836 تاریخ : 1399/02/24-17:16:55
,8,4,
ترس از موج دوم کرونا بورس های جهانی را قرمز کرد

ترس از موج دوم کرونا بورس های جهانی را قرمز کرد

امروز(چهارشنبه) شاخص های بورسی جهان و قیمت نفت افت چشم گیری داشتند؛ چرا که آن ها از موج دوم ویروس کرونا و تاثیر ویرانگر آن بر بازارهای مالی ترسیده اند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، رویترز می نویسد: «سرمایه گذاران که با چند ماه گذشته با ضرر و زیان گزافی به دلیل همه گیری ویروس کرونا مواجه بودند، حالا نیز گرفتار تنش های تجاری مجدد چین و آمریکا شده اند.»

بر اساس گزارش رویترز، شاخص جهانی MSCI’s که وضعیت معاملات در 23 کشور توسعه یافته و 1644 شرکت بزرگ بورسی را نشان می دهد، در معاملات روز چهارشنبه 0.3 درصد افت کرد. ارزش شاخص گسترده پان اروپایی استاکس 600، نزدیک به 1.6 درصد کاهش یافت.

سهام ها در دویچه بانک آلمان نیز 4.4 درصد سقوط کردند. این وضعیت قرمز بورسی، بعد از گزارشی اتفاق افتاد که نشان می داد مدیران ارشد برای کاهش هزینه ها یک ماه حقوق ثابت را پرداخت نکرده اند. همچنین وام دهنده های آلمانی «کامرز بانک» و «ای بی ان هلند» نیز در سه ماهه اول امسال، زیان گسترده ای داشته اند.

«فرانسیس ساوارای»، رئیس سرمایه گذاری در صندوق مدیریت دارایی ثروت سوئیس می گوید: «ما فصل درآمدی را پشت سرگذاشته ایم و حالا وارد فاز دوم کووید-19 شده ایم. همین مسئله ابهاماتی درباره وضعیت اقتصادی ایجاد می کند که سنگینی زیادی به بازارهای مالی تحمیل می کند.»

او ادامه می دهد: «ما فکر نمی کنیم که روند اصلاحی را شروع کرده ایم. بازارها با سرعت زیادی، از وضعیت رو به رشدشان دور شدند و حالا در شرایط تثبیت و تقویت هستند.»

بر اساس گزارش رویترز، شاخص گسترده MSCI’s در آسیا امروز 0.3 رشد کرد. اما در معاملات آتی بورس آمریکا، شاخص S&P500 نزدیک به 0.2 درصد افت کرد.

رویترز درباره تحولات این روزهای بازارها می نویسد: «با کاهش سرعت گسترش ویروس کرونا در برخی از کشورها، بازارهای سهام در هفته های اخیر رشد چشمگیری داشتند. در بعضی از قسمت های ایالات متحده آمریکا، اروپا و آسیا کسب وکارها بعد از چند هفته قرنطینه بازگشایی شده آند. اما با این حال، سرمایه گذاران نگران هستند که عجله برای باز کردن مجدد کارخانه ها و فروشگاه ها زود باشد و موج دوم ویروس کرونا، وضعیت بازارها را بدتر کند.»ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 171
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران