تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521972 تاریخ : 1399/08/06-17:17:26
,5,
تدوین دو سند برای بهینه سازی مصرف سوخت در کشور

وزیر نفت اعلام کرد:

تدوین دو سند برای بهینه سازی مصرف سوخت در کشور

وزیر نفت با اشاره به تدوین دو سند برای بهینه سازی مصرف سوخت در کشور گفت: نخستین سند مربوط به تولید و مصرف گاز تا افق 1420 و دومین سند نیز مربوط به نوسازی حمل و نقل عمومی و تغییر ترکیب سبد سوخت کشور است.

به گزارش بانک و صنعت، بیژن زنگنه امروز (سه شنبه6 آبان 1399) در حاشیه حضور در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان این مطلب افزود: بیشتر موضوع های مطرح شده در این جلسه بر روی بحث عمران شهرها و روستاها و زیرساخت ها بود.

وی اضافه کرد: پیرامون تخصیص قیر رایگان برای راه های روستایی نیز بحث شد و تاکید کردم که وزارت نفت آمادگی کامل دارد تا قانونی که مجلس تصویب کرده را در صورت نهایی شدن اجرا کند تا رونقی در روستاها و شهرهای کوچک برای عمرانشان ایجاد شود.

زنگنه با بیان اینکه پرداخت بدهی های دولت به پیمانکاران بوسیله تهاتر با نفت نیز صحبت شد و دولت در این زمینه اقدام هایی انجام داده و تصمیم هایی گرفته و مشخص است که چه مسیری باید طی شود تا به نتیجه برسد.

وزیر نفت در ارتباط با موضوع گازرسانی به روستاها و شهرها هم گفت: صحبت هایی درمورد رعایت حریم خطوط لوله و تاسسیاست نفتی مطرح شد.

وی موضوع تدوین دو سند برای بهینه سازی مصرف سوخت در کشور را یادآور شد و افزود: یک سند در مورد تراز مصرف و تولید گاز تا افق 1420 است که در آن بطور جدی بهینه سازی دیده شده و در این زمینه به ویژه مبحث 19 ساختمان مورد توجه قرار گرفته است.

زنگنه سند دوم را مربوط به سوخت حمل و نقل عمومی و نوسازی ناوگان حمل و نقل دانست و گفت: بر اساس این سند ترکیب سبد سوخت ها و حمل و نقل کشور مشخص شده است.

وی مباحث دیگر را مربوط به توسعه اکتشاف و گازرسانی در مناطق و توسعه پتروشیمی و صنایع پایین دستی عنوان کرد و افزود: در مجموع جلسه مفیدی بود.

به گزارش ایرنا، بیژن زنگنه وزیر نفت در جلسه علنی در اواخر شهریورماه امسال در مجلس شورای اسلامی ضمن ارائه ی گزارشی از عملکرد وزارت نفت و برنامه های توسعه گفته بود: امروز کشور در جنگ تمام عیار اقتصادی که از سوی آمریکا و رژیم صهیونیستی با همکاری متفقین شان بر ملت ایران تحمیل شده، قرار داریم و آنها می کوشند تا بر ابعاد این تحریم بیفزایند. اکنون لازم است همانند دوران دفاع مقدس همه ارکان نظام به ویژه دولت و مجلس شورای اسلامی با هم اندیشی به صورت یکپارچه عمل کنند.

وی افزود:گزارشی در زمینه برنامه های وزارتخانه در ارتباط با اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در هشت محور به نمایندگان ارائه شد که افزایش ظرفیت تولید در میادین مشترک نفتی، دوری از خام فروشی و توسعه صنعت پتروشیمی، توسعه گازرسانی، افزایش صادرات گاز، حمایت از ساخت داخل و شرکت های دانش بنیان، جمع آوری گازهای مشعل نفت، مقابله با تحریم ها و ریل گذاری برای آینده از جمله محورهایی است که وزارت نفت در آن برنامه ریزی داشته است و گزارش آن به نمایندگان ارایه شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 180
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران