سازمان خصوصی سازی آینده برای همه؛ انواع سپرده و تسهیلات خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران به دست مهر درختی می نشانیم بانک سینا - اعتماد شما سرمایه ماست بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 352029 تاریخ : 1397/04/19-10:29:12
,17,8,
تداوم رشد شاخص امکان پذیر است

تداوم رشد شاخص امکان پذیر است

در صورتی که بازار سرمایه محور سیاست های اقتصادی شود و تلاش کنیم نقدینگی را به سمت بازار سهام هدایت کنیم، از یک طرف نقدینگی سرگردان، اقتصاد کشور را تهدید نمی کند و از سوی دیگر در پی تامین مالی مناسب و ارزان بنگاه ها از طریق بازار سهام، می توان شاهد بهبود وضعیت صنایع و اقتصاد بود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت؛ یک کارشناس بازار سرمایه گفت: با هدایت نقدینگی به سمت بازار سهام تامین مالی مناسب و ارزان قیمت بنگاه ها اتفاق می افتد و در پی آن می توان شاهد بهبود وضعیت صنایع و اقتصاد بود.

 کریم منصوری اظهار داشت: با توجه به رفتاری و شرایط بازار سرمایه و رشد شاخص بورس به نظر می رسد در صورت فراهم بودن شرایط، شاخص باز هم افزایش پیدا کند.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص دلایلی که می تواند منجر به رشد شاخص بورس و صعود بیشتر آن شود اظهار داشت: یکی از مولفه هایی که این فرضیه را قوت می بخشد شرایطی است که رفته رفته در سایر بازارها حاکم خواهد شد؛ بنابراین بخشی از نقدینگی از بازارهایی مانند خودرو، ارز، سکه و مسکن می توانند وارد بازار سهام شود.

وی افزود: از سوی دیگر به تازگی تاکیدات زیادی بر حمایت از بازار سرمایه توسط دولت می شود که در صورت فراهم آوردن زیرساخت ها و همراهی دولت با بازار سهام، می توان شاهد رونق بیشتر معاملات در بورس و در پی آن رشد شاخص بود.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه شاخص نمادی از میانگین رشد و کاهش قیمت تمامی نمادهای معاملاتی در بورس است به سرمایه گذاران تازه وارد توصیه کرد مولفه های بسیاری از جمله وضعیت بنیادی شرکت ها و نیز صنایع در داخل و خارج کشور را بررسی و با آگاهی نسبت به مسایلی چون روانشناسی معاملات و همچنین استفاده از تجربه سایر معامله گران به دادوستد سهام در بورس اقدام کنند.

وی تصریح کرد: به سرمایه گذارانی که تجربه معامله در بازار سهام را ندارند توصیه می شود در صوت امکان از معامله مستقیم سهام تا به دست آدوردن تجربه کافی خودداری کنند و از ظرفیت های صندوق های سرمایه گذاری برای کسب سود و مهار ریسک خود استفاده کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه حجم زیادی از نقدینگی در اقتصادی کشور سرگردان است، همین امر به یکی از دلایل اصلی تورم و گرانی بیش از حد در بازارهایی مانند مسکن، سکه، ارز، خودرو و ... تبدیل شده است؛ بنابراین به نظر می رسد در صورتی که بازار سرمایه محور سیاست های اقتصادی شود و تلاش کنیم نقدینگی را به سمت بازار سهام هدایت کنیم، از یک طرف نقدینگی سرگردان، اقتصاد کشور را تهدید نمی کند و از سوی دیگر در پی تامین مالی مناسب و ارزان بنگاه ها از طریق بازار سهام، می توان شاهد بهبود وضعیت صنایع و اقتصاد بود.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: باید تلاش کنیم علاوه بر تغیر مسیر سیاست های اقتصادی کشور به سمت بازار سهام، شرایط حضور نقدینگی در بازار سرمایه را تسهیل کنیم.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 238
تاریخ رو چک نکن؛ چک رو نقد کن بانک صنعت و معدن هفدهمین سالگرد تاسیس بانک اقتصاد نوین پست بانک ایران موسسه اعتباری ملل بانک خاورمیانه