تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521196 تاریخ : 1399/07/21-17:08:44
,13,
تخم مرغ در بازار شانه ای 30 هزارتومان شد

مدیرعامل اتحادیه تولیدکنندگان مرغ تخمگذار:

تخم مرغ در بازار شانه ای 30 هزارتومان شد

مدیرعامل اتحادیه سراسری تولیدکنندگان مرغ تخمگذار کشور گفت: با توجه به مدیریت عرضه با قیمت مصوب هر شانه تخم مرغ دو کیلوگرمی در بازار سراسر کشور بین 26 هزار تا 30 هزار تومان شد که نزدیک 10 هزارتومان کاهش را نشان می دهد.

به گزارش بانک و صنعت، رضا ترکاشوند با بیان اینکه از مهرماه قیمت تخم مرغ کاهشی شده است افزود: اکنون تخم مرغ در میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای و سطح بازار با قیمت مصوب عرضه می شود.

وی اظهارداشت: در واقع اکنون نرخ هر کیلوگرم تخم مرغ 14 هزار و 200 تا 15 هزار تومان برای مصرف کنندگان محاسبه می شود به طور مثال یک شانه دو کیلوگرمی 29 تا 30 هزارتومان و یک شانه یک کیلو 800 گرمی 26 هزارتومان است.

وی با بیان اینکه هر کیلوگرم تخم مرغ درب واحدهای تولیدی 12 هزارتومان به فروش می رسد، اظهارداشت: اکنون نرخ 30 هزار تومانی برای همه استان های کشور قابل تعمیم است.

تولیدکنندگان همچنان در تامین نهاده ها مشکل دارند

مدیرعامل اتحادیه سراسری تولیدکنندگان مرغ تخمگذار کشور تصریح کرد: تولیدکنندگان همچنان در تامین نهاده ها با نرخ مصوب مشکل دارند و نمی توانند کنجاله سویا برای غذای مرغ خود تهیه کنند.

ترکاشوند گفت: در صورت تامین نهاده ها با نرخ مصوب امیدواریم مشکلی در تولید نداشته باشیم زیرا هزینه های تولید تنها به نهاده ها منتهی نمی شود و با افزایش نرخ ارز برخی هزینه های تولید افزایش می یابد و این هزینه ها به مرغداران تحمیل می شود.

به گفته وی، به طوری که تولیدکنندگان با مشکل جدی چند برابری قیمت کارتن ، شانه و مکمل ها و ریزمغدی ها روبرو هستند.

وی افزود: برای ادامه حیات صنعت تخم مرغ، تولید باید برای تولیدکنندگان مقرون به صرفه باشد.

دولت سیاست جدیدی برای صادرات تخم مرغ ابلاغ نکرده است

مدیرعامل اتحادیه سراسری تولیدکنندگان مرغ تخمگذار کشور درباره صادرات تخم مرغ گفت: اکنون صادرات تخم مرغ ممنوع نیست اما دولت سیاست جدیدی برای صادرات تخم مرغ تعیین و اعلام نکرده است.

وی با اشاره به اینکه صادرات مدیریت می شود اظهارداشت: اکنون وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده که بدون مجوز این وزارتخانه صادرات انجام نگیرد که فعلا هم مجوزی صادر نمی شود.

ترکاشوند از دولت خواست تا در صورت متعادل شدن بازار تخم مرغ داخلی، صادرات این محصول با مدیریت از سرگرفته شود.

این درحالیست که طی ماه های اخیر قیمت هر شانه تخم مرغ 30 تایی به 43 هزارتومان رسیده بود و در عین حال با کاهش عرضه این محصول در میادین، فروشگاه های زنجیره ای و بازار روبرو بودیم.

همچنین طبق گفته برخی، نامتعادل شدن بازار تخم مرغ به دلیل افزایش مجوز صادراتی در ماه های اخیر توسط یکی از دستگاه های دولتی بوده است که موجب کمبود عرضه در بازار داخلی شده بود.

طبق دستور دولت به ازای صادرات هر کیلوگرم تخم مرغ باید دو هزارو 500 تومان عوارض صادراتی توسط صادرکنندگان پرداخت شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 195
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران