تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 311690 تاریخ : 1396/09/29-11:25:22
,17,
تخم مرغ بیشتر از همه گران شد

آخرین تحولات قیمتی کالاهای خوراکی:

تخم مرغ بیشتر از همه گران شد

در هفته سوم آذرماه این تخم‌مرغ است که نسبت به سایر اقلام خوراکی بیشترین افزایش قیمت را داشته و تا 8.9 درصد گران شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت؛ بر اساس آماری که بانک مرکزی از متوسط قیمت خرده‌فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به 24 آذرماه منتشر کرد، در بین 11 گروه کالای اصلی خوراکی هفت مورد گرانی ثبت شده است. یک کالا ارزان و قیمت سه کالای دیگر ثابت مانده است.

در هفته مورد گزارش در گروه لبنیات، قیمت شیر پاستوریزه نسبت به هفته قبل 1.3 درصد افزایش داشت و بهای سایر اقلام گروه ثابت ماند. در مجموع در گروه لبنیات رشد چهاردرصدی نسبت به هفته دوم آذرماه ثبت شده است. قیمت تخم‌مرغ نیز  8.9 درصد اضافه شده و شانه‌ای 11 هزار و 800 تا 16000 تومان فروش رفته است.
بعد از لبنیات این میوه‌ها هستند که بیشترین افزایش قیمت را داشته و 4.2 درصد نسبت به هفته ماقبل و 15.8 درصد در مقایسه با هفته سوم آبان‌ماه گران شده‌اند. همچنین سبزیجات با رشد 2.3 درصدی قیمت همراه شد.
در گروه گوشت‌ها، گوشت قرمز با ثبات قیمت همراه بوده و گوشت گوسفند با استخوان هر کیلو 46 هزار و 500 تومان و گوشت گاو و گوساله بی‌استخوان هر کیلو 37 هزار و 100 تومان در سطح شهر عرضه شده است. همچنین گوشت مرغ کاهش 3.3 درصدی قیمت داشته و تا 7380 تومان در هر کیلو فروش رفته است.
بنابر این گزارش قیمت چای خارجی پنج در صد افزایش داشته ولی قیمت قند، شکر و انواع روغن نباتی بدون تغییر بوده است. 


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 193
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران