در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518428 تاریخ : 1399/06/05-10:42:28
,11,
تخلیه و بارگیری 50 میلیون تن کالای اساسی

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد:

تخلیه و بارگیری 50 میلیون تن کالای اساسی

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: طی 5 ماه نخست امسال 50 میلیون تن کالای اساسی در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شده است.

به گزارش بانک و صنعت، محمد راستاد امروز در مراسم بهره برداری از کانال دسترسی بندر بوشهر، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به منظور تعمیق کانال دسترسی پذیرش کشتی های 30 هزار تنی انجام شد که تاکنون حدود 190 میلیارد تومان منابع برای آن اختصاص داده شده است. این اقدام موجب تسریع در تخلیه و بارگیری کشتی های 30 هزار تنی در بندر بوشهر و فضای محصور بندر بوشهر به فضایی بازتر تبدیل می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: جزیره نگین قابلیت توسعه تا پایان سال را دارد بنابراین داشتن کانال دسترسی برای کشتی های سایز بزرگ قابلیت بسیار مهم محسوب می شود؛ همچنین توسعه پایانه مسافربری بندر خاک در دستور کار قرار گرفته و سعی داریم در طول مدت 15 ماه آن را اجرا کنیم.

وی تصریح کرد: اسکله پهلوگیری کشتی ها تا 50 هزار تن در جزیره نگین تکمیل شده و سعی داریم در ضلع شمال غربی جزیره استحصال شده ای را ایجاد کنیم.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: همچنین مسیر دسترسی جزیره نگین در حال تکمیل است و زیرساخت اصلی فعالیت بندری در جزیره نگین فراهم شده است. این روند برای رسیدن به ظرفیت کامل تداوم خواهد داشت.

راستاد گفت: در بندری که حداکثر مساحت آن 60 هکتار است زمینه ایجاد پسکرانه تا 500 هکتار را ایجاد کرده ایم و به دنبال آن هستیم که برای تأسیسات روبنایی از قابلیت بخش خصوصی استفاده کنیم. تقاضاهایی از سوی بخش خصوصی برای جزیره نگین وجود دارد و مطمئناً به مرور علاوه بر سرمایه گذاری سازمان بنادر در تأسیسات زیربنایی در زمینه تأسیسات روبنایی هم سرمایه گذاری بخش خصوصی را جذب خواهیم کرد.

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه بخش عمده ای از فعالیت بنادر به تخلیه و بارگیری کالا اختصاص دارد، افزود: بندر امام (ره) به عنوان هاب کالاهای اساسی محسوب می شود و برنامه ریزی کرده ایم که توزیع کالای اساسی بین بنادر کشور را داشته باشیم.

راستاد با بیان اینکه عمده کالاهای اساسی در بندر امام (ره) تخلیه و بارگیری می شود، تاکید کرد: در بندر شهید رجایی و چابهار هم طبق برنامه ریزی های صورت گرفته سعی داریم واردات و صادرات کالاهای اساسی را انجام دهیم. در بندر بوشهر هم حجم قابل توجهی از تخلیه و بارگیری کالای اساسی را داریم که در مجموع سال گذشته 150 میلیون تن تخلیه و بارگیری در تمامی بنادر صورت گرفته که بخش عمده آن کالای اساسی بوده و امسال هم تاکنون 50 میلیون تن تخلیه و بارگیری انواع کالاهای اساسی انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه برای افزایش ظرفیت بنادر، طرح های توسعه ای را دنبال خواهیم کرد، گفت: مهمترین این برنامه ها ایجاد پایانه کانتینری در بندر شهید رجایی است و امیدواریم 900 متر آن تا پایان امسال افتتاح و به بهره برداری برسد.

راستاد افزود: اسکله نفتی هم در بندر شهید رجایی در حال احداث است و جزو پروژه های جهش تولید است که ظرفیت تخلیه و بارگیری را به هشت و نیم میلیون تن می رساند و البته تجهیز بندر هم در دستور کار ما قرار گرفته است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 177
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران