بیمه آسیا ، تخفیف به مناسبت هفته دولت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519479 تاریخ : 1399/06/24-16:49:24
,11,
تخفیف 80 درصدی حقوق و عوارض بندری برای کشتی های رو رو در بنادر ایران

تخفیف 80 درصدی حقوق و عوارض بندری برای کشتی های رو رو در بنادر ایران

مدیرکل ترانزیت، لجستیک و توافق نامه های سازمان بنادر با اشاره به تخفیف 80 درصدی حقوق و عوارض بندری برای کشتی های رو روی ورودی به بنادر ایران گفت: ارتقای خدمات کشتیرانی در بنادر دو کشور، رونق کشتیرانی رو رو ، کانتینری و یخچالی بسیار حایز اهمیت است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، نشست توسعه همکاری های بندری و حمل و نقل دریایی بین دو کشور ایران و آذربایجان، با حضور «خسرو سرایی» مدیرکل ترانزیت، لجستیک و توافق نامه های سازمان بنادر و دریانوردی و «وامیک رحیموف» رئیس آژانس ملی دریانوردی آذربایجان، به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

خسرو سرایی با تأکید بر اینکه هدف اصلی از این نشست دوجانبه، تسهیل تجارت دریایی بین دو کشور ایران و آذربایجان است، خاطرنشان کرد: با تغییر الگوی تجارت در دریای خزر و استقبال کشورهای این حوضه آبی از حمل و نقل کانتینر و کشتیرانی رو رو، درصدد هستیم از همه ظرفیت های موجود حمل و نقلی استفاده بهینه کنیم.

وی با بیان اینکه دو کشور ایران و آذربایجان همواره در طول تاریخ، روابط بسیار خوبی در تجارت و اقتصاد بین المللی داشته اند، افزود: در نشست های دو جانبه توسعه همکاری های بندری و حمل و نقل دریایی در خزر، به دنبال این هستیم تا ضمن معرفی امکانات و تحولات صورت گرفته در بنادر ایران، پیشنهادهای توسعه ای در حوزه های کشتیرانی، ایمنی دریانوردی، جست و نجات دریایی و گواهی نامه های دریانوردان را بحث و بررسی کنیم.

مدیرکل ترانزیت، لجستیک و توافق نامه های سازمان بنادر با اشاره به اینکه پروتکل ایمنی دریانوردی در خزر در این نشست مطرح و بررسی شد، گفت: در خصوص پروتکل پنج جانبه ایمنی دریانوردی در شرایط مطلوبی به سر می بریم و چنانچه در وضعیت کرونایی به سر نمی بردیم تاکنون به نتیجه نهایی رسیده بود.

در این نشست تصویری همچنین وامیک رحیموف؛ رئیس آژانس ملی دریانوردی آذربایجان از آمادگی کامل دولت این کشور برای توسعه همه جانبه همکاری های بندری و دریایی با ایران خبر داد و گفت: اکنون کشتی های رو رو در مسیر قزاقستان و آذربایجان در حال تردد هستند.

رحیموف با بیان اینکه موضوعات پیشنهادی در خصوص ایمنی، آموزش و برگزاری مانور جست و نجات دریایی و امداد و نجات از جمله مسائلی است که بنادر آذربایجان به ویژه بندر باکو از آن استقبال می کنند، گفت: با توجه به تجهیز بندر انزلی به ترمینال مسافری پیشرفته، موضوع سفرهای دریایی در حوزه اختیارات مستقیم آژانس دریانوردی آذربایجان نسیت و ارگان های دیگری باید در این زمینه دستور اجرایی صادر کنند.

بر اساس این گزارش و بنا بر اعلام مدیرکل ترانزیت، لجستیک و توافق نامه های سازمان بنادر، در این نشست مقرر شد با توجه به تحولات صورت گرفته و ظرفیت های جدید تجاری ایجاد شده در دریای خزر، پیش نویس توسعه همکاری های بندری و دریایی بین دو کشور ایران و آذربایجان تهیه و مبادله شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 187
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران