جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518711 تاریخ : 1399/06/11-13:56:32
,5,
تخفیف «برق امید» همه مشترکان صرفه جو را در برمی گیرد

سخنگوی صنعت برق:

تخفیف «برق امید» همه مشترکان صرفه جو را در برمی گیرد

سخنگوی صنعت برق گفت:طرح «برق امید» فرصت مناسبی برای همه مشترکان ایجاد می کند که مصرفشان را کم کرده و از تخفیف 100 درصدی بهای برق برخوردار شوند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت نیرو، مصطفی رجبی مشهدی افزود: هدف از اجرای طرح" برق امید" به هیچ عنوان کاستن از رفاه خانوار نیست، بلکه این طرح به دنبال بهینه سازی مصرف و اختصاص آن به بخش های تولیدی مانند کشاورزی و صنعتی است.

وی ادامه داد: مشترکان در این طرح به سه دسته پرمصرف، خوش مصرف و کم مصرف تقسیم بندی می شوند که امیداست با اجرای طرح برق امید، باعث هجرت دو گروه دیگر به جمع مشترکان کم مصرف شود.

رجبی مشهدی گفت: 36 میلیون مشترک برق در کشور وجود دارد که از این میان نزدیک به 30 میلیون مشترک خانگی هستند، بر اساس آمارها 8.5 میلیون مشترک خانگی در گروه کم مصرف ها و 4.5 میلیون نفر نیز جزو مشترکان پرمصرف قرار دارند و الباقی مشترکانی هستند که در گروه خوش مصرف ها تقسیم بندی می شوند.
سخنگوی صنعت برق خاطرنشان کرد: 60 درصد از جمعیت کم مصرف های برق کشور در روستاها و 40 درصد نیز در مناطق شهری هستند ولی ما امیدواریم با آگاه سازی و تبلیغات مناسب، جمعیت بیشتری به گروه های کم مصرف اضافه شوند.

وی پراکندگی جمعیت کم مصرف ها را در کشور یکسان دانست و افزود: حدود 30 درصد از مشترکان مناطق مختلف در این گروه قرار می گیرند.

رجبی مشهدی درباره الگوی کم مصرفی در مناطق عادی و گرم گفت: الگوها در حال بررسی های بیشتر قرار دارند، اما بر اساس آمارهای موجود اگر الگوی کم مصرفی در مناطق عادی 100 کیلووات ساعت در ماه است، این الگو در مناطق گرم چهار برابر بیشتر و حدود 400 کیلووات ساعت خواهد بود.
وی ادامه داد: بر اساس آمارهای موجود، 30 درصد از مشترکان خانگی در مناطق گرم نیز در گروه کم مصرف ها قرار دارند.
سخنگوی صنعت برق اظهار امیدواری کرد: با تبلیغات مناسب و اطلاع رسانی صحیح، تا 10 درصد از مصرف برق مشترکان خانگی کاهش و به بخش های صنعتی و کشاورزی تزریق و باعث رونق بیشتر این بخش ها در کشور شود.
رجبی مشهدی خاطرنشان کرد: ممکن است با اجرای این طرح در کوتاه مدت هزینه هایی به صنعت برق وارد شود چرا که باعث کاسته شدن از درآمدهای برق خواهد شد اما در بلند مدت و از دیدگاه اقتصادی صحیح، باعث کاهش سرمایه گذاری مورد نیاز برای احداث نیروگاه های جدید و تاسیسات مورد نیاز برای انتقال و توزیع می شود که تنها برای ساعت های محدودی در سال مورد استفاده قرار می گیرند و این سرمایه گذاری را می توان به بخش های دیگر تزریق کرد.
وی گفت: کاهش 10 درصدی مصرف برق بخش خانگی از انتشار 5 میلیون تن گازهای آلاینده به جو جلوگیری خواهد کرد.
سخنگوی صنعت برقادامه داد: شکل گیری روند پایدار تامین برق نیز از دیگر محاسن این طرح به شمار می رود؛ همانگونه که همکاری مشترکان در دوسال متوالی(امسال و سال گذشته) باعث شد تابستانی بدون خاموشی و تنها رشد 10 درصدی در پیک را شاهد باشیم.
رجبی مشهدی گفت: در کشور 50 تا 60 درصد انرژی بیشتر برای تولید کالا و خدمات مصرف می شودکه با شاخص شدت انرژی سنجیده و بیان می شود و این روند در بخش خانگی هم وجود دارد، اما امید است که اجرای این طرح به بهینه سازی مصرف برق در بخش خانگی کشور منتج شود.
وی افزود: تلاش می شود طرح برق امید به طرح های تشویقی در ساعت های پیک گره زده شده و باعث کاهش مصرف برق در پیک (ماه های گرم) شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 235
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران