تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517880 تاریخ : 1399/05/26-09:48:39
,17,
تخصیص 60 درصد از تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی به صادرکنندگان

معاون وزیر صمت خبر داد:

تخصیص 60 درصد از تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی به صادرکنندگان

معاون وزیر صمت گفت: با احتساب منابع بانکی بیش از 60 درصد از تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی مندرج در بسته حمایت از صادرات غیر نفتی به ارزش 2440 میلیارد تومان به جامعه صادرکنندگان اختصاص یافت.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم اظهار داشت: با احتساب منابع بانکی بیش از 60 درصد از تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی مندرج در بسته حمایت از صادرات غیر نفتی به ارزش 2,440 میلیارد تومان به جامعه صادرکنندگان اختصاص پیدا کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به منابع 2000 میلیارد تومانی صندوق توسعه ملی، افزود: بانک های عامل موظف هستند همین میزان تسهیلات را از منابع داخلی خود به تسهیلات سرمایه در گردش صادرات اختصاص دهند که در این صورت، بانک های عامل در حال حاضر ظرفیت پرداخت 1,560 میلیارد تومان تسهیلات را دارند.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، توسعه دامنه بانک های عامل پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش از محل منابع صندوق توسعه ملی و همچنین استفاده از ظرفیت کلیه بانک های دولتی و خصوصی در سال جهش تولید را خواستار شد.

گفتنی است، صادرکنندگان تا پایان شهریور ماه فرصت دارند که ضمن اخذ tpo code نسبت به درج درخواست تسهیلات سرمایه در گردش صادراتی از طریق سامانه سپیدار اقدام کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 197
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران