صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520784 تاریخ : 1399/07/14-14:34:57
,17,
تخصیص 3.5 میلیارد دلار سهمیه ارزی برای 5 قلم کالای اساسی

سخنگوی ستاد تنظیم بازار اعلام کرد

تخصیص 3.5 میلیارد دلار سهمیه ارزی برای 5 قلم کالای اساسی

سخنگوی ستاد تنظیم بازار گفت: در شش ماهه اول سال برای 5 قلم کالای اساسی شامل روغن خام، دانه روغنی، کنجاله سویا، جو و ذرت، بیش از 3.5 میلیارد دلار سهمیه ارزی تخصیص یافته است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمدرضا کلامی اظهار داشت: تدارک تأمین کالا از حوزه حفظ تعادل عرضه و تقاضا در بازار برقرار شده است. 5 قلم کالای اساسی شامل ارز 4200 تومانی هستند و سهمیه ارزی حدود 6 میلیارد دلار برای یک سال برای این 5 قلم کالا در نظر گرفته شده است.

سخنگوی ستاد تنظیم بازار کشور اضافه کرد: این 5 قلم شامل روغن خام، دانه روغنی، کنجاله سویا، جو و ذرت می شود.

وی افزود: بر مبنای گزارش بانک مرکزی در شش ماهه اول بیش از 3.5 میلیارد دلار سهمیه ارزی برای 5 قلم کالای اساسی تخصیص یافته است. حدود 3 میلیارد دلار این اعتبار نیز در شش ماهه اول سال تأمین ارز شده است.

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: فرآیند تخصیص و تأمین ارز این نوید را می دهد که با توجه به موجودی خوب ذخایر روند مناسب تأمین کالاهای اساسی استمرار دارد.

سخنگوی ستاد تنظیم بازار تصریح کرد: با مصوبه معاون اول رئیس جمهور در بازدیدی که از گمرکات بندرعباس داشتند، مقرر شد تمام کالاهایی که بندرهای کشور به صورت رسوب وجود دارند ترخیص شود. این اقدامات فضای آرامش بازار را حفظ می کند. نباید به فضای روانی متأثر از نوسانات قیمت ارز دامن بزنیم.

کلامی گفت: مقادیر تأمین و تخصیص ارز بالای 50 درصد است و علاوه بر کالاهایی که در بندر بوده و تعیین تکلیف شده است، مابقی کشتی های حمل بار نیز در راه هستند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 192
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران