در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516269 تاریخ : 1399/04/29-16:31:14
,1,
تخصیص 32هزار میلیارد ریال برای توانمندسازی افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی

تخصیص 32هزار میلیارد ریال برای توانمندسازی افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی

بیش از 380هزار فقره تسهیلات با ارزشی بیشتر از 32هزار میلیارد ریال، بخشی از اقداماتی است که بانک قرض الحسنه مهر ایران برای توانمندسازی اقشار کمتر برخوردار و حمایت از کارآفرینی انجام داده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، توانمندسازی افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی و کمک به اشتغال زایی و استقلال مالی آن ها می تواند نقش مهمی در اقتصاد کشور و همچنین شکوفا شدن استعدادها و توانایی های این گروه داشته باشد.

بانک قرض الحسنه مهر ایران نیز اقدامات خود را در این حوزه در راستای توانمندسازی و اشتغال زایی محرومان و نیازمندان تنظیم کرده است.

بانک مهر ایران با نهادهای مختلف تفاهم نامه هایی را دارد و در چارچوب این تفاهم نامه ها تسهیلات قرض الحسنه ای را به اقشار مختلف پرداخت می کند که رویکرد اصلی این تسهیلات نیز اشتغال زایی و حمایت از کالای ایرانی است.

تا کنون مجموعاً حدود 288هزار و 500 فقره تسهیلات به مددجویان کمیته امداد پرداخت شده که مبلغ آن بیش از 20هزار میلیارد ریال بوده است. همچنین، حدود 68هزار و 300 فقره تسهیلات نیز به افراد تحت پوشش بنیاد برکت، وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، پرداخت شده که مبلغی بیش از 10هزار میلیارد ریال در این چارچوب به متقاضیان تخصیص داده است.

افزون بر این، بانک مهر ایران تفاهم نامه ای نیز با سازمان بهزیستی دارد که تا کنون بیش از 10 هزار فقره تسهیلات در چارچوب آن به مددخواهان پرداخت شده که ارزش آن نیز بیش از 1400 میلیارد ریال بوده است.

علاوه بر این ها، بانک مهر ایران تفاهم نامه ای نیز با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دارد. هدف از تسهیلاتی که در چارچوب این تفاهم نامه پرداخت می شود بهسازی و مقام سازی خانه های روستایی است که تا کنون بیش از 14هزار و 500 فقره تسهیلات با ارزشی بیش از 920 میلیارد ریال پرداخت شده است.

فعالیت های بانک مهر ایران در این حوزه ادامه دارد و در تیر ماه تفاهم نامه دیگری با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به امضا رساند که در چارچوب آن به متقاضیانی که از طرف بنیاد مسکن معرفی شوند، تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می شود.

همچنین همکاری با نهادهای دیگری که پیش از این نام برده شد، با قوت ادامه دارد. پرداخت این تسهیلات باعث نشده بانک مهر ایران از ایفای نقش خود در حوزه مسئولیت اجتماعی غافل شود. این بانک اخیراً 500هزار خانه روستایی را در سطح سه استان سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و ایلام تحت پوشش بیمه حوادث درآورد که شامل تمام خانه های روستایی این سه استان می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 158
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران