تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515922 تاریخ : 1399/04/24-11:09:04
,25,
تخصیص یارانه به خریداران ماشین آلات معدنی ساخت داخل

معاون وزیر صنعت:

تخصیص یارانه به خریداران ماشین آلات معدنی ساخت داخل

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: خریداران ماشین آلات معدنی ساخت داخل از یارانه سود تسهیلات برخوردار می شوند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه ونوسازی معادن وصنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، خداداد غریب پور افزود: مقرر شده با هدف توسعه ساخت داخل و حمایت از تولیدکنندگان داخلی، صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی، تا چهاردرصد از سود تسهیلات را به صورت یارانه در اختیار معدنکارانی که به شیوه مزبور اقدام کنند، در قالب یارانه پرداخت کند.

رییس هیات عامل ایمیدرو پیرامون سیاست های ایمیدرو در تقویت تولیدات داخلی، اضافه کرد: مجموعه این اقدامات سبب تحقق شعار "جهش تولید" می شود.

وی تصریح کرد: پیش از این، ایمیدرو با پیشنهاد صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی مبنی بر حمایت از سازندگان ماشین آلات معدنی، موافقت کرده بود و به تازگی مصوبه هیات عامل ایمیدرو در این باره نیز صادر شده است.

صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی، به عنوان یکی از زیرمجموعه های ایمیدرو فعالیت می کند. عملکرد این صندوق، متمرکز بر پشتیبانی از معادن بخش خصوصی است و خدمات ارایه شده این صندوق بیمه به شکل عمده بر مناطق کم برخودار کشور متمرکز است.

اردیبهشت ماه امسال نشست سیاست گذاری به منظور تامین و نوسازی ماشین آلات معدنی در وزارت صنعت با حضور کارفرمایان بزرگ معدنی برگزار شد و چگونگی تامین ارز ماشین آلاتی که مشابه ساخت داخل ندارند، مورد بررسی قرار گرفت.

وزارت صنعت اعلام کرد: پارسال 321 دستگاه ماشین آلات و تجهیزات معدنی وارد کشور شده که با نیاز این بخش همخوانی ندارد.

موضوع نحوه تأمین ماشین آلات سنگین معدنی، چگونگی استفاده از ظرفیت و توان تولید ساخت ماشین آلات معدنی در داخل کشور و نقش معاونت معدن و صنایع معدنی در این زمینه، با توجه به ظرفیت های موجود در نشست با کارفرمایان بزرگ معدنی مورد بررسی قرار گرفت.

هیات وزیران اردیبهشت ماه امسال مصوبه ورود و ترخیص ماشین آلات معدنی و راهسازی غیراسقاطی دارای نشان تجاری معتبر جهانی را اصلاح کرد و براساس آن تا پایان سال 1399 با ارز بازار ثانویه اعلامی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران این مهم قابل انجام است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 196
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران